GenelinternetSosyal Medya

YouTube Videolarındaki Çalan Şarkıları Bulun

Reklamlar

Herhangi bir YouTube videosunda, arka planda çalan şarkının ne olduğunu bulmak, bu sitenin işi!

YouTube Videolarındaki Çalan Şarkıları Bulun

Ünlü Shazam servisini artık herkes biliyordur. Bu uygulama sayesinde, cep telefonuna dinlettiğiniz bir şarkının adını, şarkıcısını, bestecisini, şarkı sözlerini bulabiliyorsunuz. Peki ama Youtube’da dolaşırken denk gelip seyrettiğiniz bir videonun arka planında çalan şarkıyı bulmanın kolay bir yolu yok mu? Çok sevdiğiniz bir eserdir ama arka planda ki şarkı kafanıza takıldı bulamıyorsunuz o durumda ihtiyacınıza yine bu servisin bir alt bağlantısı olan site yardımımıza koşuyor.

Peki bu servisin adı ne?

Bu yardımımıza koşan servisin adı Audentifi. Peki tam olarak ne yapıyor derseniz bu Audentifi şunu yapmakta size YouTube üzerinde herhangi bir videoda çalan şarkıyı söylemekte. YouTube videosunun linkini yapıştırdığınızda servis videodaki şarkıların isimlerini bulup kullanıcıya bildiriyor.

Audentifi nasıl çalışıyor?

Öncelikle web sitesi üzerindeki kutuya, seyrettiğiniz YouTube videosunun linkini yapıştırıp “identify song” yani Türkçe olarak “şarkıyı belirlemek” butonuna basıyoruz.
Böylece, videonun altındaki yorumlarda, “arka plandaki şarkının ismini biliyor musunuz?” gibi yana yana bunu arayanlardan ya da bu soruları soranlardan olmuyoruz.

Örnek olarak şu videoyu test ettik

ve aşağıda belirtmiş olduğumuz resimde ki gibi sonuçlar çıktı ve bu sonuç doğru..

Audentifi ile youtube arka planda çalan şarkıyı bulma nasıl olur
Audentifi ile youtube arka planda çalan şarkıyı bulma nasıl olur
0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x