GenelWordPressWordpress Eklentileri

En İyi Ücretsiz Form Oluşturucu Eklentileri WordPress

Reklamlar

WordPress iletişim formu gibi form oluşturucu eklentileri arasında 6 WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi. Seçiminizde size yardımcı olacaktır.

WordPress‘te veri toplama işlemini bir esinti yapmak için ücretsiz şaşırtıcı form oluşturucu eklentileri sıkıntısı yoktur. WordPress eklenti deposundaki birçok form eklentisinin özellik bakımından zengin olduğunu fark ettim, ancak bir kez yüklediğinizde, yükseltmediğiniz sürece çoğu özellik kullanılamaz.

Ben buna cehennem derim. Özellikle, bazı form eklentileri, başka bir özellik ekleyen her bir uzantı için bir ücret talep ettiğinden, çok hızlı bir şekilde çok pahalı olabilir.

Kurumsal bir web siteniz varsa bu bir sorun değildir. Peki ya bir arkadaş olarak bir iyilik için küçük bir web sitesi yaparsanız ve maliyetleri kontrol altında tutarsanız?

Bu yazıda en iyi ücretsiz WordPress iletişim formu eklentisi olan soruyu cevaplayacağız. En popüler form eklentilerinin bazılarına bakacağız ve ücretsiz sürümün gerçekte ne yaptığını göreceğiz.

6 WordPress En İyi Ücretsiz Form Eklentisi İncelemesi

Pazarlama yutturucusunun aşılması, depodaki eklenti sayfalarının formun tüm işlevlerini içerdiği için düşündüğümden çok daha zordu, ancak hangi özelliklerin premium ve hangilerinin ücretsiz olduğu belirtilmedi. En azından Gravity Forms ile ne kadar ödeyeceğinizi biliyorsunuz, çünkü ücretsiz bir sürümü yok. Bu yüzden listede değiller. Bu listede Freebies’e yani ücretsizlere odaklanıyoruz.

WordPress için en iyi WordPress eklentisini bulmak ve gerçekte ücretsiz olanı görmek için, her birini test siteme kurdum ve bir form oluşturdum. Form geliştiricileri tarafından ücretsiz olarak oluşturulan bir uzantı varsa, özellikleri ücretsiz olarak saydım.

Bknz. 2019’un En İyi WordPress Eklentileri

En İyi Ücretsiz Form Oluşturucu Eklentileri WordPress | 6 WordPress En iyi Ücretsiz Form Eklentisi
En İyi Ücretsiz Form Oluşturucu Eklentileri WordPress | 6 WordPress En iyi Ücretsiz Form Eklentisi

Contact Form 7 gibi bazı WordPress form eklentileri, WordPress deposunda çok sayıda ücretsiz uzantıya sahiptir, ancak orijinal geliştirici tarafından olmadığından farklı kalitedeler, bu nedenle değerlendirmeme bu ücretsiz özellikleri dahil etmedim. Bu daha fazladır, çünkü her eklentinin bağımsız uzantılarını değerlendirmek kendi blog postası olacaktır. Onları kendi değerlendirmenize dahil etmek istiyorsanız, bunun için gidin! :)

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi değerlendirme sürecini basitleştirmek için, bu havayı bu makalede açıklayacağım eklentiler formuyla oluşturdum, böylece elma ile armutun arasındaki ücretsiz özellikleri karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıdaki önizleme, verilerin bir kısmını keser, bu nedenle tam sürümü açın veya premium fiyatlandırma, ek fantezi alanları, ekleyebileceğiniz ek form türleri vb. Bilgileri içeren ek sütunları görmek için sağa kaydırın.

En İyi Ücretsiz Form Oluşturucu WordPress Eklentisi

En iyi ücretsiz form eklentisi wordpress eklentileri özellik bakımından sırayla sıraladım. Wordpress en iyi ücretsiz form eklentisi adına en ücretsiz özelliklere sahip eklentiler, entegrasyonlar, form tipleri vb. en düşük ücretsiz özelliklere sahip olanları alt kısmında listeledik.

Forminator Ücretsiz Form Oluşturucu Eklenti

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi listemizde başı Forminator çekiyor. Diğer form oluşturucu eklentileri de benzer özelliklere sahipken, Forminator’ün size ücretsiz ücretsiz premium özellikler sunduğunu, hiçbir ekin eklenmediğini gördüm. WPMU DEV üyesi olmanız veya ücretsiz deneme için kaydolmanız bile gerekmez. Bu, WordPress eklenti deposundaki herkesin kullanabileceği eklentidir.

Ayrıca, spam koruması, girişleri veritabanına kaydetme ve çok sayfalı formlar gibi basit olması gereken premium özellikleri içermiyor.

Forminator, hiçbir şey için değerli zaman kazandıran ve para kazandıran özellikler sunar.

 • Zapier, Google Sayfaları ve bir sürü e-posta pazarlama uygulaması gibi diğer uygulamalarla entegrasyonlar.
 • Basit bir e-ticaret çözümü için popüler ödeme portallarıyla entegrasyonlar. Aslında, Stripe kullanıyorsanız, birisinin sayfadan ayrılmadan nasıl ödeme yapabileceğini gerçekten seveceksiniz.
 • Kodsuz şekillendirme, böylece CSS ile uğraşmadan istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz.
 • Koşullu Mantık böylece dinamik formlar oluşturabilirsiniz.
 • Hesaplamalar böylece formlar sizin için “matematik” yapabilir.

24 gelişmiş alana tam erişime sahip olursunuz, böylece verilerinizin doğrulanmasını sağlayabilirsiniz. Forminator’ün form önizleme düğmesiyle, formunuzu oluştururken ve tasarlarken, doğru görünüp görünmediğini görmek için önce bir sayfaya gömmek zorunda kalmadan görüntüleyebilirsiniz.

Forminator ayrıca formlar yaratmanıza ve anketler, gönderimler, kısa sınavlar yapmanıza ve bir formdan blog gönderileri göndermenize izin veren tek ücretsiz eklentidir. Üstelik ücretsiz olarak erişebileceğiniz ve kendi özel uzantılarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir API’ye sahiptir.

Avrupa dostlarımız için gerçekten önemli olan bir şey, GSYİH ile uyumlu kalmanıza yardımcı olacak gelişmiş özelliklerdir. Verilerin ne kadar süreyle saklanacağını ayarlayabilir, bir IP’nin anonimleştirilmeden önce ne kadar süre saklanacağını ve GDPR onay kutusu için bir alan bile bulunduğunu ayarlayabilirsiniz. Rica ederim.

Forminator’nün kopyasını alın ve kendinizi ücretsiz çalmış gibi hissettiğiniz için hazırlayın. Ne diyorsun peki? Yakalama yok!

Forminator ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WP eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Form Oluşturucu Eklenti Caldera Forms

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi önerilerimizde zengin özelliklere sahip eklentiler listemizde bir sonraki bölüm Caldera Forms. Listedeki tüm formların dışında, Caldera Forms beni en çok şaşırttı çünkü listede daha düşük olacağını düşünmüştüm, ancak ücretsiz olan birçok premium özellik var.

Ayrıca, ücretsiz sürümü içerecek şekilde başlamanız için güzel bir şablon seçeneği de vardır. Forminator şu an için yalnızca tasarım şablonlarına sahip.

Caldera Forms’un ücretsiz sürümü size:

 • Koşullu mantık
 • Bir formla blog gönderileri gönderebilme
 • Hesaplamalar
 • Bazı ücretsiz entegrasyonlar: Postmatic, Slack, Payfast ve Easy Digital İndirmeler
 • Birkaç fantezi form alanı: TinyMCE WYSIWYG editörü ve renk seçici

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi arayışlarımda çalıştığım tüm eklentilerden, Caldera Forms’ın diğer eklentilerde bulunmayan en eşsiz özelliklere sahip olduğunu fark ettim. Bazı durumlarda, başka hiçbir eklenti bu özelliklere sahip değildi.

Örneğin, başka hiçbir ücretsiz eklentinin bir Kolay Dijital İndirme entegrasyonu yoktur veya çok sayıda değişiklik yaparsanız çok faydalı olabilecek revizyonlar oluşturmaz. Aynı zamanda, bir renk seçici alanı olan tek formdu ve sadece Ninja Formlarında ayrıca bir TinyMCE WYSIWYG editörü de var.

Caldera Forms ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WP eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Ninja Forms

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi önerimizde beklenen eklenti Ninja Forms! Ücretsiz sürümün 1 milyon kurulumuyla Ninja Forms, WordPress deposundaki en popüler üçüncü form eklentisidir.

En iyi ücretsiz form oluşturucu WordPress eklentisi üzerine bakarken ne etkilendim ne de hayal kırıklığına uğradım. Kaliteli bir form eklentisinden beklediğiniz temel özellikler var, artı birkaç ekstra. Kodsuz şekillendirme seçeneği olmasa da, bazı premium temalar Ninja Formları için optimize edilmiştir, böylece formlarınız sitenizin geri kalan kısmını zahmetsizce eşleştirir.

Hesaplamalar ve TinyMCE WYSIWYG editörü bazı bedava bonuslar. Ve size bir başlangıç ​​verdikleri için beğendiğim bazı şablonlar alıyorsunuz.

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi önerimiz olan Ninja Forms, ayrıca size kutudan çıkan birçok alanı da veriyorlar. URL, adres, telefon numaraları ve e-postalar gibi bilgileri toplamak için tasarlanan özel alanların tüm form oluşturucu eklentilerine eklendiğini düşündüm, ancak listenin ilerisinde bunun doğru olmadığını öğrendim. Ancak, Ninja Formları size takdir ettiğim 26 kullanışlı alan türü veriyor.

Ninja Forms hakkında sevmediğim şey fiyatlandırma. Tüm form oluşturucu eklentilerinin dışında, premium sürüm bir site için en düşük $ 99 / yıl’dır ve tüm farklı uzantıların farklı fiyatları vardır, böylece hızlı bir şekilde toplanabilir. Ayrıca sonuçta neyin maliyeti olacağını bilmek kafa karıştırıcı olabilir.

Artık bu eklentilerin ücretsiz özelliklerine odaklandığımızı biliyorum. Özellikle Ninja Forms için ücretli yükseltmeleri getirdim, çünkü fiyatlardaki hızlı artış bazı kullanım durumlarında sorun olabilir.

Örneğin, bazen iyi bir iş çıkarmaya çalışacağım ve kar amacı gütmeyen ya da yakın bir arkadaş için ücretsiz bir araç kullanarak bir şeyler yapmak için zaman ayıracağım. Daha sonra, basit bir ek özellik isteyecekler ve “sorun değil, sizin için eklenmiş olacağım” gibi aptalca bir şey söyleyeceğim: 30-40 dolar gibi bir harcama yapmanın bu kadar önemli değil. 150 $ gibi daha pahalıya mal olacağını öğrenin. Öyleyse sizi sarhoş gibi hissetmenize neden olan ya da daha düşük maliyetli bir alternatifle formu yeniden oluşturan ve kırgın hissettiren garip bir sohbete sahip olmalısınız.

Airtable’daki tüm eklentiler için premium fiyatlandırmayı ekledim, böylece kararınızı verirken kullanabilirsiniz. Buna rağmen, ek uzantıların fiyatlandırmasını içermez.

Ninja Forms ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WP eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Formidable Forms (Lite)

En iyi ücretsiz form oluşturucu wordpress eklentileirnden bir diğeri Formidable Forms. Formidable Forms, etkilenmediğim ya da hayal kırıklığına uğramadığım başka bir eklenti. Kullanımı kolay eklentilerden biriydi çünkü daha iyi tasarlanmış arayüzlerden birine sahipti.

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi önerimiz olan Formidable, kodlayıcı olmayan bir stil modülü içeren Forminator’den başka tek form eklentisiydi. Düzenlemelerinizi, başka bir pencere açmak zorunda kalmadan yaptığınız gibi, örnek bir formda görebilirsiniz. Bazı çok bölgeli kurulumlar için yararlı olabilecek özel CSS ekleyebileceğiniz bir bölüm de var.

Formidable, yükseltme yapmaya karar verdiğinizde eklenti başına ücret almaz, ancak tüm özelliklere erişebilmek için daha yüksek bir plana ihtiyacınız olabilir.

Zorlu Formlar Lite yeterli hissettirdi. Hiçbir şey fantezi, ama işi halletmek için yeterli. Formları içe / dışa aktarabilir, girişleri veritabanında depolayabilir / dışa aktarabilir, formunuzu spam’den koruyabilir ve e-postalarınızı oluştururken birleştirme etiketlerini kullanabilirsiniz.

Beni diğerlerinden daha Formidable Forms almaya zorlayan şey (Forminator bir seçenek olmasaydı) kullanımı kolay olduğu için kodsuz stil editörüdür.

Formidable Forms ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WP eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Contact Form 7

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi için daha önce söylenmeyen Contact Formu 7 hakkında ne söyleyebilirim? 5 milyon kurulum ile WordPress deposundaki en popüler ücretsiz form oluşturucu eklentidir. İşlevselliği geliştirmek için başkaları tarafından yazılmış bir sürü ücretsiz eklenti vardır.

Daha önce de belirttiğim gibi, bu uzantıları dahil etmedim, çünkü rastgele insanlar tarafından tasarlanan birçok eklenti / eklenti kullanan IMO, eklediğiniz her eklentide bir şeyler ters gitme ihtimalini arttırıyor. Güzel bir şeytan-bakıcı tutumu ile vahşi tarafta yaşamayı seviyorsanız, o zaman devam edin.

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisinde listede zorla yer bulan Contact Form 7, kullanılan dinozorların form eklentisi gibi hissediyor. İşi tamamıyla halletmesine rağmen, arayüz aldığı kadar çıplak kemikler. Özellik eklemek için kod parçacıkları ekleyin. Alan eklemek için birleştirme etiketleri eklersiniz. Burada hiçbir sürükle ve bırak editörü yok.

Girişler veritabanında depolanmadığından, e-posta teslimat oyununuzun güçlü olduğundan emin olmanız gerekir, aksi takdirde bu verileri alamazsınız. Bu çok riskli çünkü SMTP sorunları düşündüğünüzden daha sık meydana geliyor, böylece değerli fırsatları kaçırabilirsiniz.

Bu kadar basit bir form oluşturucu eklentisi çözümünden bekleyemeyeceğiniz bazı bonus özellikler var. Sınavlar oluşturma, dosya yükleme ve Constant Contact entegrasyonu akla geliyor.

Özellikle, ücretsiz olduğu için Contact Form 7 ile iş yapıyorsanız, Forminator’ı seveceksiniz.

Contact Form 7 ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WordPress eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

WP Forms (Lite)

WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi önerilerimizin sonuncusu WP Forms eklentisi. WP Forms, 2 milyon kurulumlu depodaki ikinci en popüler form eklentisidir. Güzelce tasarlanmış bir WordPress sürükle ve bırak form oluşturucu eklentisi ara birimine sahip olmasına rağmen en düşük favorimdir.

Lite deyince süper lite anlamına gelir. WP Formları (Lite) ücretsiz bir örnek gibi daha fazla hissettirdi, böylece birkaç kuruş biriktirmeye çalışıyorsanız, kullanabileceğiniz gerçek bir eklentiden daha iyi iş çıkardığını görebilirsiniz.

Kendimi “gerçekten !? boş dahil etmiyor musun? ”çok fazla. Eklentilerle sık sık konuşmam, sadece beni hayal kırıklığına uğrattıklarında ve WP Formları bunu çok yaptı.

Örneğin, WP Forms wordpress form oluşturucu eklentisi, ücretsiz sürüm veritabanındaki girişleri saklamaz. Bare-bones form eklentisinden bekliyorum ama WP Formları değil.

Ayrıca, seçilebilecek yalnızca 8 alan vardır:

 • Tek satırlık metin
 • Paragraf metni
 • Yıkılmak
 • Çoktan seçmeli
 • Onay Kutusu
 • sayılar
 • isim
 • E-posta

Bana bir adres, telefon numarası veya URL alanı vermeyeceksiniz? :( Verilerin doğru olduğunu nasıl doğrulamalıyım? Formidable formlarının lite sürümlerinde bile seçebileceğim 13 alan var.

Bu WordPress form oluşturucu eklenti de Spam koruması bile yok, bu konuda iyi şanslar.

Birlikte gelen iki bonus özelliği ücretsiz bir Constant Contact uzantısı ve şablonları. Cidden diğer tüm bu eklentileri kullandıktan sonra istediğim tek şey şablonlardı.

Ama evet, WP Formları, favorim değil. Ayı olsa sevimli. Öte yandan çıplak arayüz … sevimli değil.

WP Forms ücretsiz WordPress form oluşturma eklentisi kurulumu yapmak isterseniz WordPress eklenti mağazasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

WordPress’te En İyi Ücretsiz Form Eklentisini Seçmek Üzerindeki Her Şey

Formlar, sitenizi iyiden büyüğe götürebilecek şeylerden biridir ve formlarınız için seçtiğiniz eklenti fark yaratır. Basit bir form oluşturucu eklentisi ile, bir iletişim formu veya bültene kaydolma gibi temel şeyler oluşturabilirsiniz, oysa daha güçlü bir form oluşturucu, ürünleri satmak, müşterilere entegre etmek, iş akışlarınızı otomatikleştirmek veya uygulamalar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir veri toplama merkezi haline gelir.

Genellikle, bu gelişmiş eklenti özellikleri büyük bir bedelle gelir, ancak Forminator’ün ücretsiz sürümü ile bu süper değerli özellikleri tamamen ücretsiz hale getirmiş. Başlamak için ücretsiz WordPress eklenti deposundan Forminator indirin.

Sizlerinde önerdiği WordPress en iyi ücretsiz form eklentisi listemize eklemek istediğiniz en iyi form eklentisi WordPress siteler için varsa bize bildirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkak
Başkak
1 yıl önce

Contact Form ücretsiz versiyonda istediğimi bulamadım. Listedekilerş deneyeceğim. Teşekkürler.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x