BilgisayarGenelİşletim SistemleriWindows

Windows-upt.exe Virüsüne Çözüm

Reklamlar

Windows-upt.exe bilgisayar açıldıktan sonra bilgisayarı kasmaya odaklanmış virüs sayılmayacak RAT denilen bir yazılımdır.

Bu yazılım bilgisayarınızda CPU tüketimini sömürmektedir. Yazılım görev yöneticisinden kapatılmaktadır ama tekrar bilgisayar kapatılıp açılınca çalışmaktadır.

Windows-upt.exe Dosyası Nedir?

Windows-upt.exe Malware (kötü amaçlı yazılım) olarak bilinir. Windows-upt.exe Win.CoinMiner.WINDOWS-UPT olarak sınıflandırıldı. Windows-upt.exe, bilgisayarınız başlatıldığında her zaman otomatik başlar bu durumda.

Windows-upt.exe çok fazla sistem kaynağı (CPU, sabit sürücü) tüketir. Bu tüketim ise bilgisayarınızın yavaş çalışmasını sağlar.

Windows-upt.exe bir Truva atı programı olarak çalışır. Genellikle ücretsiz yazılımla veya meşru yazılıma keygens / yamalar ile yüklenir.

Windows-upt.exe bir komut merkezinden komutları kullanarak başka bir kötü amaçlı yazılım indirebilir. Belki bir keylogger, spam programı, şifre / banka bilgileri vapuru, reklam tıklayıcısı, kripto madencisi veya başka bir şey!

Şimdi gelelim Windows-upt.exe virüsüne çözümü işleminin adımlarını anlatmaya.

Windows-upt.exe Virüsüne Çözüm

  1. Adım : Windows:\eth\run.bat (gizlidir) silmeniz yeterli. (yeniden oluşmaması için)
  2. Adım : Windows:\eth klasörünü silin. (alt klasör ve dosyaları temizlemek için)
  3. Adım : Virüs’ ün bulaştığı yer Windows Updatemiş. Görevi durdurduktan sonra silerseniz bir daha karşınıza çıkmayacaktır.
Windows-upt.exe Virüsüne Çözüm
Windows-upt.exe Virüsüne Çözüm

Önemli Uyarılar!

DipDip 1: Windows’ u yeniden başlattıktan sonra Windows-upt.exe virüsüne çözüm olarak 2. Adım’ ı uygulamak çok daha kolay zira çalışan yazılımlar mevcut olduğu için erişim engellenebilir.
DipDip 2: Windows-upt.exe virüsünden kurtulmak için “Windows:” C’ ye kurduysanız “C:\eth” D’ ye kurduysanız “D:\eth”
DipDip 3: eth’ ye ait tüm dll’ ler aşağıda verilmiştir.

Çözümde yardımcı rol oynayan yine Comodo…

Windows-upt.exe: Analiz

Windows-upt.exe kötü amaçlı yazılımı, düzenlemesi nedeniyle çeşitli kötü amaçlı etkinlikleri tetikleyebilen geleneksel bir kripto para madencisi örneğidir.

Temel amacı, mevcut sistem kaynaklarını kullandığınızdan emin olan karmaşık matematik görevlerini yapmaktır: CPU, GPU, bellek ve sabit disk alanı. Bu, istenen kodun indirildiği Miningpool adlı benzersiz bir sunucuya bağlandıkları anlamına gelir. İşlerden biri indirilir indirilmez, aynı anda başlatılır ve çok sayıda örnek silinebilir. Bir görev tamamlandığında, başka bir görev kendi alanında indirilir ve bilgisayar sistemi kapatılana, enfeksiyon temizlenene veya benzer bir fırsat ortaya çıkana kadar boşluk kesin olarak doldurulur. Cryptocurrency, doğrudan cüzdanlarında suç kontrolörlerine (hack grubu veya tek bir cyberpunk) yatırılır.

Bu kötü amaçlı yazılım grubunun tehlikeli bir özelliği, benzer örneklerin tüm sistem kaynaklarını kullanması ve tehdit tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar kurbanın bilgisayarını neredeyse kullanılamaz hale getirmesidir. Çoğu, kaldırmayı gerçekten zorlaştıran amansız bir düzene sahiptir.

Her durumda, bu komutlar başlatma seçeneklerinde, yükleme belgelerinde ve Windows kayıt defteri değerlerinde değişiklik yapar ve bu da bilgisayar sistemi açıldıktan hemen sonra Windows-upt.exe kötü amaçlı yazılımının başlatılmasına neden olur. Gıda geri kazanımı seçimine ve seçeneklerine erişim engellenebilir, bu da birçok manuel mesafe tablosunu pratik olarak kullanılamaz hale getirir.

Bu özel enfeksiyon kesinlikle bir Windows hizmetini kendisi için yapılandıracak ve önlemlere uyum gerçekten gözlemlenmişse yürütülen koruma analizi takip edilecektir:

Bilgi alma. Madenci, aygıt bileşenleri kurulumu ve çalışan sistem hakkında belirli bilgiler için bir hesap oluşturur. Bu, belirli ortamlardan takılı üçüncü taraf uygulamalarına ve kullanıcı ayarlarına kadar değişebilir. Raporun tamamı gerçek zamanlı olarak oluşturulur ve ayrıca sürekli veya belirli zamanlarda da çalıştırılabilir.

Ağ iletişimi. Enfeksiyon tamamlandıktan sonra, toplanan bilgilerin iletişimi için mutlaka bir ağ portu açılacaktır. Suçtan sorumlu olanlar servise giriş yapabilir ve kaçırılan bilgileri çağırabilir. Bu öğe gelecekteki sürümlerde tam teşekküllü bir Truva Atı’na yükseltilebilir: kesinlikle dolandırıcıların üreticilerin kontrolünü ele geçirmesine, gerçek zamanlı olarak müşterileri gözetlemesine ve dosyalarında arama yapmasına izin verir. Ayrıca, truva atı enfeksiyonları, diğer çeşitli kötü amaçlı yazılım tehditleri sağlamak için tercih edilen yöntemler arasındadır.

Otomatik güncellemeler. Yükseltme denetimi modülüyle, Windows-upt.exe kötü amaçlı yazılımı, riskin yepyeni bir varyantının serbest bırakılıp bırakılmadığını düzenli olarak izleyebilir ve hemen uygulayabilir. Bu gerekli tüm tedavileri içerir: eski verileri indirme ve yükleme, yükleme, temizleme ve ayrıca sistemi yeniden yapılandırma.

Uygulamalar ve Hizmetlerde Değişiklik. Madenci işlemleri sırasında bağlı kötü amaçlı yazılım zaten çalışan Windows hizmetlerine ve ayrıca üçüncü taraf yüklü uygulamalara bağlanabilir. Bu şekilde sistem yöneticileri kaynak yükünün farklı bir yordamdan kaynaklandığını gözlemlemeyebilir.

Windows-upt.exe virüsüne çözüm olarak alternatif bir yol biliyorsanız yorum bölümünde bizlere bildirebilrisiniz.

Bize destek olmak için bu makalemizi sosyal medya da paylaşarak destek sağlamış olursunuz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x