GenelGoogleSEOWebmaster

Google Voice Search’ün Anahtar Kelime Analizine Etkileri

Reklamlar

Çoğumuz sesli arama hakkında arkadaşlarımızdan, meslektaşlarımızdan veya sanal dünyadan bir şekilde dolaysız dolaylı olarak duyduk. Ama gerçekte kaç kişi kullanıyor? Ömür boyu bir kez denemediyseniz, telefonunuzu alın ve konuşun.

Google tarafından yapılan mobil sesli çalışmaya göre , gençlerin %55’i ve yetişkinlerin %41’i günde bir kereden fazla sesli arama kullanıyor . Bu şaşırtıcı değil mi? Zaman kazandırır, çoklu görevler için idealdir ve en önemlisi gelecek.

Google Voice ve SEO

İki kavram arasındaki korelasyon, insanların çevrimiçi olarak bilgi arama şekline gelir. Burada sesli arama, girdi metodolojisini kökten değiştirir. A. Hauptmann ve A. Rudnicky’nin konuşma ve yazılan girdilerin karşılaştırılması üzerine yaptığı araştırmaya göre.

Google Voice Search'ün Anahtar Kelime Analizine Etkileri
Google Voice Search’ün Anahtar Kelime Analizine Etkileri

Ses Tonu Sıradan Kullanıcılar için Avantajlı Olabilir

Gerçekten de, Google verilerine bakıldığında yetişkinler, yön bulmak, metni dikte etmek ve birini aramak için en çok sesli aramayı kullanır. Ayarlar arkadaşlarla kullanımdayken, banyoda ve yemek yaparken. Ne kadar geçici sesli arama yapılabilir?

Bu görüş, sesli arama ile SEO arasındaki ilişkinin anahtarıdır. Kullanıcı Siri, Cortana, Alexa veya Google kullanarak bilgi ararken, ilgili hızlı cevaplar bekliyorlar. Başka bir deyişle, anlık sonuçlar bir zorunluluktur.

SEO, Anahtar Kelime Oyununuzu Nasıl Etkiler?

SEO’da uzun kuyruklu anahtar kelimelerin gücünü göz ardı ediyorsanız, gelecek yıllarda rakiplerinizden uzak durmak istiyorsanız sesli aramanın artmasıyla, optimizasyon stratejilerinizde uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmayı düşünün. Artık doğal ifadeler kısa anahtar kelimeleri ele alıyor ve konuşmalarda olduğu gibi, insanlar yalnızca anahtar kelimelerle iletişim kurmuyor.

“Bir sonraki Lozan Barış konferansı ne zaman? (Tabi böyle bir şey olmayacak tapusunu aldık mikerler öyle köyü)” Veya “Hangel nasıl pişirilir?”

Herhangi bir LSI anahtar kelime aracı, uzun kuyruk anahtar kelimeler için beyin fırtınası oturumunuza yardımcı olabilir. Basitçe anahtar kelimeyi girin ve “hazırlanan hangel’de kaç kalori” veya “bir ateş ocağında hangel yapmak” gibi çoklu varyasyonları kontrol edin. Arama hacmi istatistikleri, rekabet ve alaka düzeyi filtresi ile bir adım daha ileri götürün.

Başka bir çevrimiçi araç olan The Public the Answer, önerilen anahtar kelimeleri gruplar halinde görselleştirecek ve alfabetik olarak sıralayacaktır. Cevapla The Public adlı hangel yayınlarında blog yazmak için kullanabileceğiniz birkaç öneri, “inek sütünde hangel pişirebilir miyim” veya “hangel pullarını nasıl pişirebilirim” şeklindedir.

Vurgulamada soru tipi sorgulamaları üzerinde bir tesadüf yoktur. İnsanların belirli sorular sorarak cevapları aradıklarını düşünün: “ne zaman”, “nerede”, “nasıl”, “ne” ve “kim”. Kullanıcılarınıza anında cevap vermek ve güvenilirlik sağlamak için bu sıfatların çevresindeki anahtar kelimeleri SSS sayfalarında optimize edin.

Mobil cihazınızdaki sesle kaç kez aradığınızın ilk sorusuna geri dönersek, son nokta sesli aramanın dinamik popülaritesi ve genel olarak web üzerindeki etkisidir.

X kuşağı, arama hacminin yükselişine tanıklık ederse, gelecek nesiller sesli arama uygulamalarını aktif olarak kabul edecek ve kabul edecektir. Devam et ve hazırlıklı ol.

SEO ve sesli arama hakkında paylaşacak bir şeyleriniz mi var? Bize aşağıya bir yorum bırakın ya da @interbilgi


0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x