GenelSEOTanıtım YazılarıWebmaster

SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır?

Reklamlar

SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır? SEO, arama motorlarında sitenizin en üst sıralarda yer almasını sağlayarak internet kullanıcılarıyla sizleri kolay bir şekilde buluşturmayı sağlayan çalışmadır.

SEO çalışması sayesinde popülariteniz artarak kullanıcılarınızın artmasını sağlamaktadır. Yeni site kuracak olanlar ya da sitesi olan herkes bu çalışmayı yapmaya çalışmaktadır. İnternet kullanıcılığın artmasıyla birlikte oldukça büyük bir rekabet ortamı oldukça artmıştır. Arama motorlarında birçok kullanıcı ilk sayfadakilere bakmakta birçoğu ikinci sayfaya bakmamaktadır. Sitenizin kullanıcısının artması için kullanıcıların sizi tanıması oldukça önemlidir. Bunun içinde kullanıcıların sizi ilk sayfada bularak bilgi ya da satışlarınızı kullanıcılara sunabilmektesiniz.

SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusu birçok sayfa sahibinin aklında oluşmaktadır. SEO bakıldığında kolay görünse de oldukça araştırma ve uğraş gerektiren bir sistemdir. SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını iki şık oluşturmaktadır. İlk olarak site içi çalışma yapılmalıdır. Site içi çalışmada sitenize, sitenizin içeriğini gösteren makaleler koymanız gerekmektedir. Bu makaleler akıcı ve %100 özgün olmalıdır.

Özgün olmayan makaleleri arama motorları anlamakta ve sizi kendi arama motorundan çıkarabilmektedir.  Makalelerde arama motorların da kullanıcıların sizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimelerin kullanılması gerekmektedir. Bu anahtar kelimelerin bulunması büyük bir araştırma sonucunda bulunmaktadır. Bu anahtar kelimelerin sayıları oldukça önemlidir. SEO uzmanları bunları kısa süre içerisinde yapmaktadır. Site içerisinde siteniz bir kuruluş ya da kurum ise haritanızın olması gerekmektedir. Ayrıca iletişim adresi yazmanız halinde kullanıcılar size kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Makalelerin yanında insanların okuyarak sıkılmasını önlemek amacıyla göz yormayacak büyüklükte makalelere ve siteye uygun resimler koymanız gerekmektedir. Bu sayede arama motorlarında hem web kısmında hem de görsel ve harita kısmında da ilk sırada çıkmanız sağlanmış olacaktır. SEO nasıl yapılır sorusunun ikinci şıkkında site dışı çalışma yapılması gerekmektedir. Site içi çalışmanız bittikten sonra backlink almanız gerekecektir. Bunun içinde blok ve sosyal paylaşım siteleri gibi yerlerde sitenizi tanıtmanız gerekmektedir. Başka sitelerden link alarak sitenizin kullanıcı sayısını hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz.

SEO Çalışmasının Faydaları

SEO çalışmaları yapılırken rakiplerinizin de siteleri araştırılır. Daha üstün siteler yapılmaya çalışır. Rakiplerinizi SEO çalışmaları sayesinde hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. SEO doğal bir reklam sitemi olduğu için kolaylıkla sitenizi kullanıcılara tanıtabilirsiniz. SEO çalışmaları diğer reklam çalışmaları gibi kısa süreliğine sizin yükselmenizi sağlamaz. Amacı sizin sürekli olarak arama motorlarında üst sıralarda olmanızı sağlamaktadır. Site içi ve dışı çalışmalar sürekli olarak yenilenerek kullanıcıların sürekli olarak sizi takip etmesi sağlanmaktadır. Seo nasıl yapılır sorusuna artık sizinde cevabınız olacak.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x