GenelWebmasterWebmaster AraçlarıWindows

Microsoft Edge’de Gizli Modu Kapatma

Reklamlar

Bu eğitici, Microsoft Edge’de InPrivate Mode’un yani Microsoft Edge’de gizli modu kapatma ya da nasıl devre dışı bırakılacağını açıklar.

Diğer pek çok tarayıcıda olduğu gibi Microsoft Edge de InPrivate modunu (diğer birçok tarayıcıda Gizli pencere olarak bilinir) destekler. Daha fazla (üç yatay nokta) ve Yeni InPrivate penceresi seçeneğini veya “Ctrl + Shift + P” kısayol tuşunu kullanarak Microsoft Edge’de etkinleştirebilirsinizInPrivate modunu geçici olarak kapatmak istiyorsanız, bunu kolayca yapabilirsiniz.

Microsoft Edge’de Gizli Modu Kapatma

Microsoft Edge’den InPrivate modunu kaldırmak için 2 yöntem vardır. İlk yöntem, yalnızca Windows 10’un Enterprise, Pro ve Education sürümlerinde bulunan Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni içerir. İkinci yöntem, Windows 10 Home dahil olmak üzere Windows 10’un tüm sürümlerinde bulunan Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni içerir.

Bu eğiticide Microsoft Edge’de gizli (InPrivate) modunu nasıl devre dışı bıraktığımızı görebilirsiniz. Nasıl görelim.

Yöntem 1: Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni Kullanarak Microsoft Edge’de InPrivate Modunu (Gizli Mod) Devre Dışı Bırakma Nasıl Yapılır?

Adım 1: Bu basit adım, Windows 10 Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni açmaktır. Basit. Arama kutusuna gpedit yazın ve Enter’a basın.

2. Adım: Microsoft Edge klasörüne erişin. Bu, Kullanıcı Yapılandırması, Admininstrative Şablonları ve Windows Bileşenleri genişletilerek yapılabilir. Microsoft Edge klasörünü tıklattığınızda, düzinelerce seçenek göreceksiniz (sağ tarafta). Burada “ InPrivtate taramaya izin ver ” seçeneğini bulun ve çift tıklatın.

3. Adım: InPrivate gözatma penceresinin, Yapılandırılmadı seçeneğinin seçili olduğu yerde açılmasına izin ver. Bunu “Devre Dışı” seçeneğine değiştirmeniz gerekiyor. Engelli seçeneğini seçin ve kaydedin.

Bu kadar! Microsoft Edge’de InPrivate penceresi seçeneğini devre dışı bıraktınız.

Tekrar açmak için InPrivate taramasına izin ver seçeneğinde Yapılandırılmamış veya Etkin Değil seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Yöntem 2: Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni Kullanarak Microsoft Edge’de Gizli Pencere Modunu Devre Dışı Bırakma

Adım 1: Kayıt Defteri’ni açmak için Windows 10 Arama kutusunu (regedit yazıp Enter tuşuna basın) kullanın. Kayıt defterini açtığınızda, Microsoft klasörüne erişin. Bu burada mevcut: HKEY_LOCAL_MACHINE→SOFTWARE→Policies→Microsoft .

Adım 2: Microsoft anahtarı altında yeni bir anahtar oluşturun (Microsoft tuşu üzerinde sağ tuşla → Yeni → Anahtar). Adı “Microsoft Edge” olmalıdır.

Adım 3: MicrosoftEdge altında, Ana anahtar oluşturun. Şimdi Ana anahtarda, AllowInPrivateDWORD değeri oluşturmanız gerekir . Ana tuşa sağ tıklayın → Yeni → DWORD (32 bit) Değeri.AllowInPrivate ile yeni DWORD değerini yeniden adlandırın.

Bu kadar! Bu anahtarı oluşturduğunuz anda, değer değeri otomatik olarak “0” olarak ayarlanır. Şimdi Microsoft Edge’de Gizli pencere devre dışı bırakılmıştır.

Microsoft Edge’de InPrivate penceresini tekrar etkinleştirmek için AllowInPrivate DWORD değerinin değer verilerine ‘1’ ekleyebilirsiniz.

Sonuç:

Microsoft Edge’de gizli mod kullanmayan veya başka biri Windows 10 PC’nizde Microsoft Edge kullanırken bunu devre dışı bırakmak isteyenler, Microsoft Edge’deki gizli modun devre dışı bırakılmasının iyi olduğunu tahmin ediyorum. InPrivate modunu devre dışı bırakmak için iki basit ve yerleşik yöntem sundum. Hangisini severseniz seçin.

1 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x