BilgisayarFotoğrafGenelSosyal MedyaUygulamalar

Facebook ve Sürükle – Bırak Fonksiyonu

Reklamlar

Facebook ‘da toplu resim eklemek kadar insanı bunaltıcı canı sıkan bir şey yoktur ve bir o kadar sinir bozucu bir şeydi.

Neler Okuyacaksınız? →

Facebook ve Sürükle – Bırak Fonksiyonu

Facebook yönetimi bu durumu göz önünde bulundurarak ve kullanıcılarından gelen şikayetleri dikkate alarak mevcut fotoğraf ekleme sistemini değiştirdi.

Facebook ve Sürükle - Bırak Fonksiyonu

Yeni resim ekleme özelliği olan Facebook ‘un Drag Photos Here yani Sürükle Bırak özelliği şu şekilde çalışmaktadır;

gönderi yaptığımızda gönderinin içersine resmi sürükleyip bırakmamız yeterli olacak bu şekilde resim otomatikmen gönderide görünüyor.

Bu şekilde eski sisteme göre çok daha hızlı ve pratik bir şekilde resim ekleme işlemi gerçekleşmiş oluyor bu özelliği dokunmatik cihazlar içinde göz önünde bulundurmuş olmalı ki çok rahat bir şekilde iPad vb cihazlardan resim eklemek için fazla zorlanılmıyor.

Sürükle bırak özelliği google plus ve diğer sosyal ağlar da çok önceden kullanılan bir özellik olması kullanıcılarından tam not almıştı Facebook yönetimi bu özelliği biraz gerilerden gelerek kullanıcılarıyla buluşturdu :)

 

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x