Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

0
210125
Facebook Mentions uygulaması
Facebook Mentions uygulaması

Facebook sessiz sedasız yeni uygulaması Facebook Mentions‘ı yayınladı. Peki nedir Facebook Mentions? Facebook, ilk olarak sadece üniversite öğrencilerine açılmış, daha sonrasında tüm dünyadaki milyarlarca kişiye hizmet vermeye başlamıştı. Sosyal ağ şimdi ise benzer bir girişime imza atıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

iOS için sunulan yeni bir uygulama olan Facebook Mentions, sadece “halk figürleri” (orijinal adıyla “Public Figure”) tarafından kullanılabiliyor. “Halk figürü” nedir diyorsanız, hemen açıklayalım: Bu tanıma ünlüler, gazeteciler, devlet yetkilileri, popüler marka ve şirketler giriyor. Yani uygulamayı sadece popüler ve/veya ünlü isimler kullanabiliyor.

Facebook Mentions uygulaması
Facebook Mentions uygulaması

Uygulama, Facebook’un markayı çok daha öne çıkaran bir sürümü ve arkadaşlarınızın yaptıkları yerine yeni gönderiler, fotoğraflar, videolar gibi öğeleri öne çıkarıyor. “Mentions” sekmesi ise sizin hakkınızda söylenenleri görmeyi kolaylaştırıyor ve Twitter’ da ki @ sekmesine oldukça benziyor.

Mentions, sosyal medya profillerini yardımcılarına yönettiren ünlüler için tasarlanmış. Ünlü bir kişilikseniz veya böyle bir kişinin asistanıysanız, uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Böylelikle Facebook üzerinde sizin adınıza ne konuşulmuş ne yapılmış neler dönmüş bir nevi bilgi amaçlı laf taşımacılığı da diyebiliriz onun görevini görmektedir uygulama.

Uygulama iOS hangi sürümlerde veya hangi Apple cihazlarında çalışır diyorsanız belirtelim uygulama şuan için sadece IOS sürümünün 7.0 ve üstünü gerektiriyor. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5 için optimize edilmiştir.

Uygulamanın boyutundan bahsetmek istersek 65.1 MB alan kaplamakta cihazlarınızda.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments