Facebook UygulamalarıGeneliOS UygulamalarSosyal MedyaUygulamalar

Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

Reklamlar

Facebook sessiz sedasız yeni uygulaması Facebook Mentions‘ı yayınladı. Peki nedir Facebook Mentions? Facebook, ilk olarak sadece üniversite öğrencilerine açılmış, daha sonrasında tüm dünyadaki milyarlarca kişiye hizmet vermeye başlamıştı. Sosyal ağ şimdi ise benzer bir girişime imza atıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

iOS için sunulan yeni bir uygulama olan Facebook Mentions, sadece “halk figürleri” (orijinal adıyla “Public Figure”) tarafından kullanılabiliyor. “Halk figürü” nedir diyorsanız, hemen açıklayalım: Bu tanıma ünlüler, gazeteciler, devlet yetkilileri, popüler marka ve şirketler giriyor. Yani uygulamayı sadece popüler ve/veya ünlü isimler kullanabiliyor.

Facebook Mentions uygulaması
Facebook Mentions uygulaması

Uygulama, Facebook’un markayı çok daha öne çıkaran bir sürümü ve arkadaşlarınızın yaptıkları yerine yeni gönderiler, fotoğraflar, videolar gibi öğeleri öne çıkarıyor. “Mentions” sekmesi ise sizin hakkınızda söylenenleri görmeyi kolaylaştırıyor ve Twitter’ da ki @ sekmesine oldukça benziyor.

Mentions, sosyal medya profillerini yardımcılarına yönettiren ünlüler için tasarlanmış. Ünlü bir kişilikseniz veya böyle bir kişinin asistanıysanız, uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Böylelikle Facebook üzerinde sizin adınıza ne konuşulmuş ne yapılmış neler dönmüş bir nevi bilgi amaçlı laf taşımacılığı da diyebiliriz onun görevini görmektedir uygulama.

Uygulama iOS hangi sürümlerde veya hangi Apple cihazlarında çalışır diyorsanız belirtelim uygulama şuan için sadece IOS sürümünün 7.0 ve üstünü gerektiriyor. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5 için optimize edilmiştir.

Uygulamanın boyutundan bahsetmek istersek 65.1 MB alan kaplamakta cihazlarınızda.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et