GenelTanıtım Yazıları

Buharlı Temizleyiciler

Reklamlar

Buharlı temizleyici derin temizlik için temizleme gücü iyi bilinmektedir ve tüm uygulamalar için uygun bir dizi kuru buharlı temizleyici sunuyoruz. Bazılarının kalıntıların giderilmesine yardımcı olmak için vakum ilavesi olan sağlam ve çok yönlü bir makine grubu. Kuru buharlı temizleyiciler çevre dostu olup sert temizlik maddelerine ve dezenfektanlara olan ihtiyacı azaltırlar ve ayrıca az su kullanırlar. Kuru buhar yüzeye nüfuz eder ve basınç altında iletildiği için, yüzeyi kirletmek için görünür bakterileri yok eder, ayrıca görünür kir ve yağı giderir.

* İşaretli buhar temizleyicileri ‘Gelişmiş Sermaye Ödeneği’ programına hak kazanmıştır ve ayrıca su teknolojisi listesindedir. Ariete, Univap, Unitekno hakkında daha fazla bilgi edinin.

Endüstriyel Buharlı Temizleyiciler

Buhar temizliği, sağlık ve gıda endüstrilerinde, temizlik ve derinlemesine temizliğin çok önemli olduğu diğer yerlerin yanı sıra paha biçilmezdir. Bir kuru buhar temizleyici yaklaşık 180 o buhar üretecek son derece düşük bir su içeriğine sahiptir ve mükemmel yağ özelliklerine sahip olduğu anlamına gelir C.

İngiltere’deki ticari ve endüstriyel buharlı temizlik ekipmanlarının lider tedarikçileri olarak, ihtiyaçlarınız için en uygun buharlı temizleyici konusunda size tavsiyelerde bulunabiliriz. Lütfen ürünlere ve örnek uygulamalara göz atın – kuru buharlı temizleyici ile temizleyebileceğiniz bazı şeylere şaşırmış olabilirsiniz!

Sert yüzey döşemelerine sahipseniz ve döşemenizi, mermerinizi, laminatınızı veya ahşap döşemenizi temizleyen ve canlandıracak bir buharlı temizleyici arıyorsanız, Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Temizleme Sistemleri en iyi tavsiyemizdir.

Bu buharlı temizleyici, zemin temizliği için paspas kafasına uyan yeniden kullanılabilir bir mikrofiber ped içerir. Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Temizleme Sistemleri sert yüzeyli zeminleri temizlemek için gerçekten ayrı kılan şey, kir ve döküntülerin giderilmesine yardımcı olan titreşimli hareketidir. Kullanıcılar, Sonic Micro Plus Titreşim teknolojisinin, daha az çaba ve dirsek yağıyla zemin temizliği elde etmede gerçekten yardımcı olduğunu bildiriyor. Diğer buharlı temizlik bezlerinde bu temizleme yardımı yoktur, birçoğunda yalnızca manuel bir temizleyici bulunur veya hiç temizleyici yoktur.

Birçok buharlı temizleyici gibi, Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Temizleyicileri birden fazla ataşmanla birlikte gelir, böylece üniteyi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Ancak ünite, zemin temizliği söz konusu olduğunda gerçekten parlıyor ve kullanıcılar bu amaç için çoğunlukla memnun kalıyorlardı. Birkaç kişi parçaların kopması veya erimesi ile ilgili sorunları kaydetti, ancak bunlar üretici tarafından hızla düzeltildi. Sonuçta, Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Temizleyicileri, evinizdeki sert yüzey zeminlerin buharla temizlenmesi için mükemmel bir seçimdir.

Sert yüzeyli zeminler ve halı arasında zum yapabilmek istiyorsanız, Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Paspas ürünleri mükemmel bir seçimdir.

Bu hafif buharlı paspas sadece 5 pound ağırlığındadır ve manevra yapmayı kolaylaştırır. Değiştirilebilir mikrofiber pedleri olan üçgen bir temizlik yüzeyine (köşeler için harika) sahiptir. Şöhret iddiası bir bütçe olarak sert yüzeyli buharlı temizleyicidir, ancak paspasın halıları ve halıları yenilemesine izin vermek için geçmeli plastik bir kanat içerdiği gerçeğini seviyoruz.

Bu buharlı paspas% 99,9 bakteri öldürür ve bunu hem sert hem de yumuşak yüzey döşemelerinde kullanabilme kabiliyeti, halılarınızı da içerecek şekilde mikropları gizleyebileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcılar hızlı ısıtma elemanını sevse de, tek dezavantajı su rezervuarının ne zaman dolduğunu veya boşaldığını söylemek zor olabilir. Buna rağmen, Univap, Unitekno ve Ariete Buharlı Paspas ürünleri, temizlik seansınızın ortasında alet veya aletleri değiştirmek zorunda kalmadan halıları ve sert yüzeyleri temizlemek için çok yönlü bir seçimdir.

Özellikle bir buharlı temizleyici olarak faturalandırılmamış olmasına rağmen, Ev Tipi Taşınabilir Buharlı Temizleyici, tam boy buharlı temizleyicilere duyulan ihtiyacın yerini alan leke temizleme performansı sağlamak için sıcak su ve emme gücünü birleştirir.

Ev Tipi Taşınabilir Buharlı Temizleyiciler, döşemeniz de ki lekeleri, halıları, perdeleri, otomotiv döşemelerini ve daha fazlasını lekelemek ve temizlemek için mükemmel bir araçtır. Büyük bir buharlı temizleyici çıkarmak yerine, Ev Tipi Taşınabilir Buharlı Temizleyici ile küçük lekeleri ve pislikleri temizleyin. Özellikle temizlikte kullanılan suyu ısıtmak için kullanılan bir ısıtma elemanına sahiptir. Aynı zamanda temizlenmesi kolay iki tank ve basit bir işlevsel tasarıma sahiptir.

Birkaç kişi, tekrarlanan kullanımlardan sonra makineden gelen bir kokuya dikkat çekti, ancak bu, her kullanımdan sonra tankları temiz tutarak ve tortu birikmesine izin vermeden kolayca giderildi. Genel olarak, kullanıcılar bu makinenin lekeleri ve pislikleri yok etme yeteneğini çok sever – uzun bir süre sonra bile olsa. Tam boyutlu bir buharlı temizleyiciyi daha küçük işler için taşınabilir bir versiyonla değiştirmek istiyorsanız, Buharlı Temizlik Makinesi Taşınabilir Temizleyici cevaptır.

Hangi tip buhar temizleyiciyi seçmeliyim?

Buharlı temizleyiciler üç ana tipte bulunur: buharlı bezler, el tipi ve silindirli buharlı temizleyiciler. Bu arada, ikisi bir arada buharlı temizleyiciler, zeminler için bir paspas ve fayansları, camları ve diğer yüzeyleri temizlemek için el tipi bir buhar temizleyiciyi birleştirir.

Buharlı bezler geleneksel olarak en popüler model olmuştur, ancak son zamanlarda ikisi bir arada temizleyicilerin ekstra çok yönlülüğü daha yaygın hale geldiğini görmüştür.

Sizin için en uygun tip buhar temizleyiciyi seçmenize yardımcı olması için aşağıdaki kullanışlı aracımızı kullanın. Sonra bizim için baş buharlı temizleyici değerlendirmeleri için satın almalısınız hangi modelleri bulmak.

 • Buharlı bezler Bu dik modeller elektrikli süpürgelere benzer.Kir emmek yerine, tabanları temizlemek için alt kısımda bir yastık bulunur. Genellikle engellerin etrafında ve köşelerde manevra yapabilen döner bir paspas kafası ile hafiftir.
 • Elde kullanılan buharlı temizleyiciler Taşıması ve depolanması kolaydır. Bir nozülden konsantre bir buhar patlaması verirler ve genellikle farklı yüzeyler için çeşitli ataşmanlar ile birlikte gelirler.
  Yalnızca küçük bir su tankına sahiptirler ve küçük alanları buharla temizlemek için tasarlanmıştır – örneğin banyo fayansları, mutfak yüzeyleri veya ulaşılması zor köşeler.
 • İkisi bir arada paspas ve el tipi buharlı temizleyiciler Bu çok amaçlı modeller, dik bir buharlı paspas ve çıkarılabilir bir el tipi buharlı temizleyiciden oluşur ve çoğu buharlı temizleme görevinin üstesinden gelebilir. Olumsuz tarafı, genellikle standart buhar bezlerinden daha ağır ve daha pahalı olmalarıdır.
 • Silindir buharlı temizleyiciler Bunlar, hortum ve paspas kafasından oluşan ve ayrıca arkanızdan çekeceğiniz tekerleklerdeki ana gövdeden oluşan tekerlekli cihazlardır.Diğer yüzeyleri temizlemek için aksesuarları hortuma bağlayabilirsiniz. İyi bir silindir temizleyici, tüm buharlı temizlik işlerinizi yapabilmelidir. Daha büyük su depoları, çok daha uzun süre buharda kalabilecekleri anlamına gelir – çoğu buharlı bez, 15 dakikaya kadar buhar üretir, ancak silindirler genellikle üç kez uzun sürer.
Buharlı Temizleyici
Buharlı Temizleyici

İyi bir buharlı temizleyici için ne kadar ödemem gerekir?

Son altı yılda onlarca buhar temizleyiciyi test ettik ve puanladık ve farklı markalar ve modeller arasında kalite ve temizleme gücündeki büyük farklılıkları ortaya çıkardık.

Harika bir haber, düşük fiyatlara iyi bir ev tipi buharlı temizleyici ya da profesyonel tip buharlı temizleyici alabilirsiniz. Ev tipi buharlı temizleyici ya da profesyonel tip buharlı temizleyici iki farklı buharlı temizleyiciler tipik olarak değişik oranlarda olmasına rağmen, çok daha az maliyetli bazı modeller bulduk.

Piyasada çok daha az sayıda silindir ve el tipi buharlı temizleyici vardır. Silindirler 250 sterlinden daha pahalı olabilirken, el tipi bir buharlı temizleyiciyi yaklaşık 30 £ karşılığında alabilirsiniz.

Fiyat kaliteyi garanti etmiyor, bu yüzden en uygun bütçeyi bulmak için buhar temizleyici incelemelerimizi inceleyin.

Hangi buharlı temizleyici aksesuarlarına ihtiyacım var?

Ekler, pencere temizliği, halınızı tazelemek ve hatta arabanızı temizlemek gibi evdeki diğer temizlik işleriyle uğraşmanıza yardımcı olur.

Genellikle makinede yıkanabilir temizleme pedleri dışında standart bir buharlı paspas ile hiçbir aksesuar almazsınız. Bununla birlikte, bir silindir veya el tipi bir temizleyici satın alıyorsanız (bağımsız bir model veya ikisi bir arada cihazın bir parçası), o zaman aşağıdakilere dikkat edin:

 • Cam temizliği için silecekler
 • Gömülü kirleri harç ve fayanslardan temizlemek için sert fırçalar
 • Halı tazeleme halıları yenilemek için
 • Yüzeyleri aşağı doğru silmek için temizleme pedleri
 • Lekeleri ve serinletici kumaşı işlemeye yarayan döşeme aracı – bunlar genellikle üstüne monte edilmiş bir bez / ped ile bir fırça veya silecek aletinden oluşur
 • Fırınlardan gelen yağın hafif bir şekilde alınması için ovalama pedi

Deterjanlarla kullanılabilecek birkaç modelle karşılaştık. Bu, ilave temizleme gücü verdiğini iddia etse de, kimyasal temizlik maddelerini kullanma fikri sizi erteleyebilir.

Başka hangi özellikleri aramalıyım?

Su tankının kapasitesi, ısınma süresi ve buharlama süresi dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir.

Isınma süresi, buharlı temizleyicinin buharı dışarı pompalamaya ne kadar zaman aldığı ve makinenin su deposu kapasitesine bağlıdır. Buharlı bezler, ısıtılması silindir buharlı temizleyicilerden çok daha hızlıdır; en hızlı paspas 20 saniyeden daha kısa sürede kullanıma hazırdır.

Buharlama süresi, temizleyiciyi suyla doldurmadan önce sürekli buharla ne kadar süre kullanabileceğinizi gösterir. Endüstriyeel buharlı temizlik makinesi Portatif buhar temizleyicileri hafif ve kullanımı kolaydır, ancak uzun süre buhar kullanmazlar – küçük tankları, durmanız ve doldurmanız gerekmeden önce sadece kısa patlamalar için buhar üretebilecekleri anlamına gelir.

Ayrıca, temizleyicinin normal musluk suyuyla kullanılıp kullanılamayacağını kontrol etmeye değer. Bazı üreticiler, uygunsuz ve pahalı olabilecek damıtılmış su kullanmanızı önerir. Bunu yapmamak garantinizi geçersiz kılabilir. Yerleşik bir kireç filtresi, sert bir su bölgesinde yaşıyorsanız faydalı olabilir.

Satın almayı planladığınız modelle ilgili tüm bu bilgileri almak için derinlemesine buharlı temizleyici incelemelerimizi okuyun .

En iyi buharlı temizleyici markaları hangileridir?

Her yıl yüzlerce buharlı temizleyici sahibine, sahip oldukları modeller hakkında daha fazla bilgi edinmek için – yaşadıkları hatalardan, temizleyicilerin para için değer sağlayıp sağlamadığını düşünmeye kadar – araştırırlar.

Yoğun laboratuvar testlerimizin sonuçlarıyla birleştirilen bu geri bildirim, yeni bir cihaz alırken seçmeniz gereken markaları tavsiye etmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Buharlı Temizlik Makinesi ürünleri için bu bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin