DonanımGenelGoogleTeknoloji

Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulur?

Reklamlar

Chromecast misafir modu, kullanıcıların çevrimiçi videoları WiFi bağlantısı üzerinden akmasını sağlayan Google’ın büyük bir yeniliğidir.

Chromecast’inize, HDMI bağlantı noktasına sahip bir TV’ye (günümüzde oldukça yaygın olan) ve bunu ayarlamak için bir mobil veya tablet veya PC’ye sahip olmalısınız. Chromecast ne yapar? İş akışı basittir. Diyelim ki, YouTube’da en son araba veya film fragmanı hakkında bir video izlediniz veya filmin tamamı.

Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulur?

Gördüklerini paylaşmayı seven bazı insanlar olduğunu biliyorsunuz. Siz onlardan biriyseniz ve o videoyu birkaç çift ile paylaşmak istiyorsanız, burada bir çözüm bulabilirsiniz. Açıkçası, arkadaşlarınızın veya yakınlarınızın o videoyu izlemesi için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Fakat bu aslında zaman alıcıdır ve belli bir videoyu tekrar tekrar izlemek için çok fazla veri harcamanız gerekir. Değil mi?

Bu nedenle, Chromecast bu noktada devreye giriyor. Chromecast, HDMI bağlantı noktasında bu YouTube videosunun mobil cihazdan TV’ye aktarılmasına yardımcı olabilecek bir cihaz. Çalıştırmak için biraz kurulum gerekiyor ve hepsi bu kadar. İlk kez Chromecast kullanıcıları bazı önemli şeyleri hatırlamalıdır.

  • Chromecast yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden çalışır.
  • Chromecast’le aynı kablosuz ağa bağlanmanız gerekir.
  • Bağlanmak için bu WiFi ağının şifresini bilmeniz gerekir.

Buna rağmen bazı başka şartlar var ama bunlar aptalca. Ancak, üçüncü şart oldukça fazla sorunludur. Arkadaşlarınıza bir video göstermek istiyorsanız bu sorun değil. Ancak, arkadaşınız Chromecast’te bir video göstermek istiyorsa ne olacağını düşünün.

Misafir Modu’nun bulunduğu yerdir. Android için Chromecast uygulamasının en yeni sürümü, Chromecast üzerinden video akışı yapmak için sanal konuk hesabı oluşturmanıza olanak tanır (aslında bir hesap değil.). Yani, herhangi bir videoyu akış için WiFi ağının şifresini bilmeniz gerekmez demektir.

Ayrıca Bknz Google’dan Kişisel Bilgileri Silmenin Yolları

Chromecast Misafir Modu Nasıl Kurulabilir?

Ancak bu çok kolay ve çok zaman alıcı değildir. Bununla birlikte, başlamadan önce, çok önemli bir şey yapmalısınız;

  • Her ne kadar şifreyi bilmek zorunda değilsiniz ancak Chromecast’inizle aynı Kablosuz ağa bağlı olmanız gerekiyor.
  • Google Cast Uyumlu uygulamalarınızda Yayınla simgesi almazsan, cihaz misafir modunda yayın yapmaya hazır değil demektir.
  • Şu an itibariyle Misafir Modu yalnızca Android 4.3 ve daha üstü Android cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu özelliği iOS cihazında edinebilirsiniz.
  • Chromecast cihaz ayarlarından Konuk Modunu (etkinleştirme / devre dışı bırakma) yönetebilirsiniz.

Şimdi, gerçek kuruluma geleelim. İlk önce, mevcut Android cihazınızda ki Chromecast uygulamasını güncelleyin. Ardından uygulamayı açın ve Cihazlar‘a dokunun.

Bundan sonra, Aygıt Bilgisi altındaki Misafir Modunu alacaksınız.

Sadece üzerine dokunun ve kaydırarak açın.

Yapılacakların hepsi bu kadar! Şimdi, Misafir Modunda herhangi bir videoyu akışa girecekseniz, doğrulama için 4 haneli PIN kodunu alacaksınız. Misafir Modunun iş akışı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bunu kontrol edin.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x