BilgisayarGenelİşletim SistemleriTeknolojiUygulamalarWindows

Windows XP’nizi sanal makineye taşıyın!

Reklamlar

Bir çok kurum ya da özel yerlerde hala Windows XP kullanılmakta bu sebeple çoğu yer Windows XP kurulu bilgisayarlarını çöpe atamıyor, atılmamasının sebebi ise bilgisayarlarda tekrar yükleyemeyecekleri yazılım ya da özel sistemlerin bulunmasıdır. Tabi artık Windows XP kurulu cihazınızdan vazgeçmek istiyorsanız ve bu yazılımların ya da sistemin bozulmadan aktarılmasını da istiyor iseniz yapmanız gereken işlem çok basit.

Windows XP Kurulu Bir Cihazı Nasıl Sanal Bilgisayara Aktarırız?

Windows XP'nizi sanal makineye taşıyın!
Windows XP’nizi sanal makineye taşıyın!

Öncelikle bu aktarım işlemini yapacağınız programın adı VirtualXP. Bahsi edilen programın varolan bir Windows XP yüklemesini Windows 7 veya Windows 8’de çalışabilen bir sanal makineye dönüştürebiliyor. Windows XP’yi bir sanal makineye sıfırdan yüklemeniz elbette mümkün, ancak VirtualXP ile Windows XP’nin yüklü olduğu sabit diski Microsoft sanal diskine dönüştürebiliyor ve Windows 7/8’de açabiliyorsunuz.

VirtualXP ile aktarım yapınca bir problem oluşur mu?

Windows XP’nizi sanal makineye kopyaladığınızda yaşayabileceğiniz tek sorun, muhtemelen Windows XP’nin onu tekrar etkinleştirmenizi istemesi olacak. Ancak bu, programlarınızı kullanmaya engel değil.

Uygulamayı bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz.

4 Adımda Windows XP ‘yi Sanal Sunucuya Taşı!

İlk olarak indirmiş olduğumuz programı çalıştırıp yüklemeyi başlatıyoruz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra verileri kopyalayıp sabit diskimizi alıp, yeni cihazımızda da programı kurup dosyaları açıyoruz işlemler bu kadar basit olmakla kullanımı kolay bir program.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x