BilgisayarDonanımGenelTeknoloji

Windows 10, 8, 7’de Fare Olarak Klavye Nasıl Kullanılır

Reklamlar

Günümüzün önemli iş araçlarından biri, çok yönlülüğü, kapsamı ve sadeliği sayesinde tartışmasız bilgisayarlarımızın hem taşınabilir hem de masaüstünün faresi.

Bugün, diğerlerinin yanı sıra, kablosuz fareler de var, ancak uzak bir yerdeyseniz ve herhangi bir nedenden ötürü fare arızalanıyorsa , kötü donanım, düşük pil vb. Ne olacağını düşündünüz mü?

Belki de işinizi tamamlamak için evinize veya ofisinize gidersiniz, ama çok az şey, kelimenin tam anlamıyla parmaklarımızın ucunda bir çözüm bulunduğunu bilir: Klavye

Bugün bu öğretici size klavye tuşunu pratik bir şekilde fare olarak nasılkullanacağınızı öğretecektir. Bu durumda, klavyenizin bir alfasayısal bölüme sahip olması önemlidir.

Adım # 1: Erişim Kolaylığı

Klavyenizi fare olarak kullanmak için, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için bize çeşitli seçenekler sunan Easy of Access’i kullanacağız.

İlk olarak, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Denetim Masasını açın ve Erişim Kolaylığı’na tıklayın.

2. Adım: Erişim Faresinin Kolaylığını Ayarlayın

Orada, farenizin nasıl çalıştığını değiştir seçeneğini tıklayın.

Şimdi, fareyi Klavye bölümü ile kontrol et seçeneğindeki Fare Tuşlarını Aç seçeneğini işaretleyin ve Fare Tuşlarını Ayarla seçeneğine tıklayın.

Bir kez, istemediğiniz seçeneklerden herhangi birinin işaretini kaldırabilirsiniz ve fare işaretçisinin hızını ayarlayabilirsiniz.

[quotes quotes_style=”bpull” quotes_pos=”center”]Not: Varsayılan olarak işaretli olmadığından, Fare Tuşlarını Aç seçeneğinin işaretlenmesi gerekir.[/quotes]

Değişiklikleri kaydetmek için Uygula’ya ve ardından sihirbazı kapatmak içinTamam’a tıklayın.

Seçenekleri uygun şekilde ayarladıktan sonra , Erişim Kolaylığı seçeneğinden çıkmak ve tüm değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Şimdi, aşağıdaki tuşları kullanarak fareyi klavyeyle kullanabilirsiniz.

  • Yukarı ve sol: 7
  • Yukarı: 8
  • Yukarı ve sağ 9
  • Sol: 4
  • Sağa: 6
  • Aşağı ve Sol: 1
  • Aşağı: 2
  • Aşağı ve Sağ: 3

Fareyle ilgili bir problemimiz olduğunda ve bir tanesine erişimimiz olmadığında bu ilginç seçenekten yararlanalım.

Çevre birimlerimizi iyi bir şekilde yapılandırmak önemli olmakla birlikte, günümüzde bize bu tip unsurları sunan olasılıklardan yararlanmak iyidir.

 

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x