GeneliOS UygulamalarTeknolojiTelefonUygulamalar

iPhone’da WhatsApp sesli arama nasıl etkinleştirilir?

Reklamlar

WhatsApp‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı 2.11.561 sürümü ile birlikte sunduğu en büyük özelliklerden biri sesli görüşme özelliğini birçok Android işletim sistemine sahip kullanıcısı şimdi bu özelliğin tadını çıkarıyor. Diğer taraftan iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları resmi iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliği için ne kadar bekleyeceklerini merak ediyor.

Android kullanıcılarının rootsuz olarak ulaşabildiği whatsapp sesli arama özelliğine iPhone kullanıcıları maalesef henüz iPhone Whatsapp sesli arama özelliğini etkinleştiremiyor. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirebilmeniz için cihazınızın Jailbreak’li olması gerekiyor. iTunes’te WhatsApp’ın mevcut 2.11.16 sürümünün yerini yakında WhatsApp‘ın şuan beta olan ve iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğinin bulunduğu 2.11.17.444 sürüm yer alacak.

iPhone’da WhatsApp sesli arama nasıl etkinleştirilir?

Öncelikle iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini hemen yapmanız mümkün değil tabi iPhone cihazınız Jailbreak’liyse iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

  1. Öncelikle belirtilen sürümü indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra bilmeniz gereken en önemli şey, aramaya çalıştığınız iPhone kullanıcısınında 2.11.17 beta sürümünün olup olmadığıdır. Tabii bu aradığınız arkadaşınızın da iPhone telefonunun Jailbreak’li olması ve iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğinin açık olduğu anlamına geliyor. Diğer taraftan Android cihaz kullanan arkadaşınızında sesli arama özelliğinin aktif olması gerekiyor.
  2. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirmek için gayri resmi sürümü yüklemeye karar verirseniz sohbet geçmişi üzerinde yazma sırasında veri kaybı yaşayabileceğinizi unutmayın.
  3. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini şuan için Jailbreaklı iPhone cihazınızda yeni WhatsApp arama özelliğini test edebilirsiniz. Ancak iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini aktif eden bazı iPhone kullanıcıları 8.1 iOS sürümünde çağrı seçeneği ile sorunlar yaşadığı belirtiliyor ki bu normal sonuç itibari ile uygulama henüz beta sürümünde.

Eğer iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini Jailbreak’lı iPhone cihazınızda denemek isterseniz aşağıdaki web adresinden yani indirme linkinden WhatsApp 2.11.17 beta sürümünü indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iPhone WhatsApp 2.11.17.444 beta

 

4 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x