GenelSEOWebmasterWebmaster Araçları

Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek için 5 Mükemmel Web Sitesi

Reklamlar

SEO’nun temel öğelerinden biri, anahtar kelimenin konumunu, sıra ve konum aramasında izleyen doğru anahtar kelimeyi seçmektir.

Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek için 5 Mükemmel Web Sitesi

Bir blogcu veya SEO uzmanı için, hedef anahtar kelimeler için Google anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek kesinlikle gereklidir. Blogcuların ve site yöneticilerinin yaptığı yaygın hatalardan biri, anahtar kelimeleri hedeflemeden makaleler yazmak ve yayınlamaktır.

Kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri bulmak için SEMRUSH veya Google Anahtar Kelime Arama Aracı gibi bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmak yalnızca 10-15 dakika sürer. Bu çok önemli adımı gerçekleştirmek için bu araçları kullandığınızdan emin olun!

SEO ile optimize edilmiş bir yazıyı hedef anahtar kelimelerinizle yazdıktan sonra, sıradaki görev arama motoru sıralamalarını takip etmek ve doğru bağlantı metni ile geri bağlantılar oluşturmaktır.

** Yine, doğru anahtar kelimeleri seçmek, Google arama motorunda daha iyi bir sıralama elde etmenin en önemli faktörlerinden biridir. **

Her blog kullanıcısı, özellikle arama sonuçlarının ilk sayfalarından birinde sitenizi gösteren anahtar kelimelerin, kullanıcıların arama olasılığının yüksek olduğu anahtar kelimeleri kullanmayı amaçlamalıdır.

Sayfa içi SEO’da doğru bir performans gösteriyorsanız, ilk 50 arama sonucunda gösterilmeniz mümkün olacaktır.

SEO’nuzu geliştirmek için, anahtar kelimelerinizin alan adınız için güçlü olan ve olmayan anahtar kelimeleri bulması için anahtar kelimeleri doğru bir şekilde yönetmeniz gerekir. Bu bilgilerle, en güçlü anahtar kelimelerle çalışarak, Google’da ve diğer arama motorlarında daha iyi sıralamanız olasılığını artırabilirsiniz.

Bu amaca ulaşmak için, Google’ın arama sonuçlarında belirli bir anahtar kelime elle 100 arama sonuçları ve sayfalar arasında gitmek zorunda kalmadan, nerede olduğunu belirleyebilir hangi bir araca gereksinim vardır.

Bu konuda size yardımcı olmak için, Google’da hedef anahtar kelimelerinizin yerini kontrol etmenize yardımcı olacak harika ücretsiz çevrimiçi araçların bir listesini hazırladık.

5 Faydalı Google Sıralama Denetleyicisi Araçları:

  1. SEMrush
  2. Ahrefs
  3. SERPWatcher
  4. Google Rank Checker
  5. SERP’s Keyword Rank checker
  6. SEOCentro Rank Checker

1. SEMrush

SEMrush, bu listede yer alan en sevilen araç olabilir, çünkü kapsamlı bir anahtar kelime kontrol çözümüdür.

Web sitenizin URL’sini veya blog yayınının bağımsız URL’sini girebilirsiniz. Bu, şu anda hangi anahtar kelimeleri sıraladığınızı gösterir. Yarışma anahtar kelimesini ve diğer ayrıntıları görmek için her bir sonuç anahtar kelimesini tıklayabilirsiniz.

Google’ı (hedefinize göre Google Arama’yı seçebilir) ve Bing’i destekler.

SEMrush kullanımı kolay profesyonel bir yazılımdır ve abone olup olmayacağına karar vermeden önce birkaç hafta boyunca ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Genel olarak, SEMRUSH, arama motorlarındaki anahtar kelimelerin konumunu kontrol etmek için harika bir araçtır.

2. Ahrefs

SEMrush’tan oldukça memnunum, ama onu başka bir şeyle değiştirmem gerekirse, bu Ahrefs olacak.

Bu bir sürü harika özelliklerle dolu. Web sitenizin hangi anahtar kelimeyi sıraladığını otomatik olarak algılar ve ülkeye göre sıralama belirtebilirsiniz.

3. SERPWatcher

Mangools tarafından sunulan SEO araçlarının büyük bir hayranıyım çünkü harika çalışıyorlar ve harika bir kullanıcı arayüzü sağlıyorlar. SERPWatcher, her alan için bir anahtar kelimenin konumunu izlemenizi sağlayan en yeni uzantıdır. Coğrafi konum ve cihaz bazında anahtar kelime konumunu destekleyebilirsiniz.

Daha fazla anahtar kelime bulmak için ücretli bir plan alabilirsiniz. Fiyatlar, ödenen araçların en ucuz fiyatıdır ve fiyatları cebinize fazla yüklenmez.

4. Google Rank Checker

Google Rank Checker, kullanıcıların Google’ın arama sonuçlarındaki anahtar kelimelerin konumunu izlemesine yardımcı olan harika ücretsiz çevrimiçi bir yardımcı programdır.

Bu servisi kullanmak için, alan adı ile birlikte arama anahtar kelimesini girin. Bu, söz konusu belirli anahtar kelimenin konumunu Google’da gösterecektir.

Bu kadar kolay.

Google Sıralama Denetleyicisi’ne göz atın

5. SERP’s Keyword Rank checker

SERP’s Keyword Rank checker, arama motorunun konumundan daha fazlasını gösteren bir başka popüler, ücretsiz anahtar kelime sıralama aracıdır. Arama motoru sıralamasına ek olarak, tüm anahtar kelimeler veya ifadeler için TBM ve arama hacmi verileri de görüntülenir.

Anahtar kelime sıralamasını incelediğinizde, arama motorunun ve masaüstü veya mobil cihazın yerini seçebilirsiniz. Bu araç bir veya daha fazla anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek için boşta.

SERP’in sıra kontrolörüne bir göz atın

Bonus: 6. SEOCentro Rank Checker

SEOCentro şu ana kadar bulunan en iyi araçlardan biridir.

Rank Checker ile Google, Yahoo, Bing vb. Gibi çeşitli arama motorlarında belirli anahtar kelimelerin performansını kontrol edebilirsiniz. Sonuç, çeşitli arama motorlarındaki sıralaması ve anahtar kelimenin geçmişi de dahil olmak üzere belirli bir anahtar kelimeyle ilgili eksiksiz ayrıntılar sağlar.

SEOCentro Rank Checker’a bir göz atın

Anahtar kelime sıralamanızı kontrol edin

SEMrush, Google ve Bing aramalarındaki anahtar kelime konumlarını kontrol etmek için ilk tercihim. Ayrıca, backlink denetleyicisi, tam site doğrulama ve diğer bazı harika şeyler gibi diğer özellikleri de sunduğundan eminim.

Sizin için iyi çalışan başka bir anahtar kelime değerlendirme aracı kullanıyorsanız, lütfen yorum bölümünde bize bildirin.

Bu yayını paylaşmayı unutmayın.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sivas Haberleri
Sivas Haberleri
7 gün önce

Bu yazı, anahtar kelime sıralamalarını kontrol etmek isteyen blogcular ve SEO uzmanları için oldukça yararlı bilgiler sunuyor. Anahtar kelime seçimi ve sıralama takibi, SEO çalışmalarının temel taşlarıdır ve bu konuda kullanılabilecek çeşitli araçları anlatması faydalı olmuş. Özellikle bu beş aracın özelliklerini ve avantajlarını açıklamış olması, okuyucuların kendileri için en uygun olanı seçmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, bonus olarak verilen altıncı aracı da eklemesi, seçenekleri çeşitlendirmek isteyenler için bir seçenek daha sunuyor. Ancak, yazının daha iyi anlaşılabilmesi için daha fazla görsel öğe veya örneklerin eklenmesi faydalı olabilir. Örneğin, bu araçları kullanırken nasıl adım adım ilerleneceği veya sonuçları nasıl yorumlayacağımızla ilgili görsel rehberler… Read more »

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x