GenelTeknolojiTelefon

Akıllı Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Reklamlar

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi lakin son zamanlarda çıkan modellerde şarj problemi hiç kesilmedi ki. Peki akıllı telefon nasıl hızlı şarj edilir? Öyle ki bazen kısıtlı zamanlarda ani yolculuk ya da ani bir işimiz çıktığında iletişim cihazımızın şarjı bitmiş olabiliyor, bu durumda düşündüğümüz ilk şey “akıllı telefon nasıl hızlı şarj edilir?”

Akıllı Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Neler Okuyacaksınız? →

Peki Akıllı Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

  • Öncelikle telefonumuzun bataryası ya da pili 2 seneyi doldurdu ise benim tavsiyem pili değiştirelim hem daha hızlı şarj olması bakımından hemde uzun süreli pil depolama olacağından bunu dikkate alalım. Zira iPhone gibi cihazlarda bunu yapmalısınız.
  • Akıllı telefonumuzu hızlı şarj için orijinal diyeceğimiz telefon şarj aletlerini kullanmalıyız.
  • Akıllı telefonumuz şarj olurken hızlı şarj için tüm uygulamaları kapatmalı ve ekran parlaklığını kısmamız fark edilir bir hız sağlayacaktır cihazın batarya ya da pil dolumu hızı için.
  • Akıllı telefonumuzu çok kısıtlı bir zaman diliminde hızlı şarj etmek istiyorsak uçak moduna alıp batarya mızın dolmasını bekleyebiliriz.
  • Akıllı telefonumuzu şarj ederken bilgisayar USB bağlantısı yerine elektrik prizine şarj aletimizi takarak akıllı telefonumuzu hızlı şarj edebiliriz.
  • Akıllı telefonumuzu şarj ederken olabildiğince sıcak olmayan ortamlarda şarj etmekte fark edilebilir bir hız katacaktır akıllı telefonumuzun hızlı şarj olmasına.
  • USB ile akıllı telefon şarj edecek iseniz amperi yüksek olan USB kabloları tercih etmenizi öneririz.
  • Adaptör kullanılacak ise yine voltaj değeri yüksek olan adaptörler hızlı şarj için tercih edilmelidir.
0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x