GenelGoogle Chrome Web Tarayıcı EklentileriinternetSosyal MedyaTwitterTwitter - Tweet UygulamalarUygulamalar

Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Reklamlar

Bu eğitim, Twitter konuşma dizinini PDF olarak nasıl kaydedilir eğitimini kapsar. Belirli bir tweet sohbeti ile ilgili tüm tweetleri, o iş parçacıkların da bulunan tüm görüntüleri PDF dosyası olarak kaydede bileceksiniz. Normalde mümkün değildir, ancak Chrome’un ücretsiz bir Chrome uzantısı ve yerel yazdırma özelliği kullanılarak da aynı şey yapılabilir. Uzantı, bir Twitter ileti dizisinin tamamını yüklemenize ve yazdırma özelliğinin, söz konusu ileti dizisini PDF dosyası olarak almasına olanak tanır.

Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Normalde, bir Twitter konuşma dizisi için Chrome’un yazdırma özelliğini kullandığımızda, tüm ileti dizisini yüklemiyor. Bu Twitter konuşma dizesinin görünen kısmının yalnızca bir sayfası PDF dosyası olarak kaydedilebilir. Ancak, bu uzantı bu sınırı aşmaya yardımcı olur. Bu tam iplik yükler ve sonra PDF olarak belirli bir Twitter konuşma çizgisini kolayca kaydedebilirsiniz.

Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?
Twitter Konuşma Dizini PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Yukarıda görünen ekran görüntüsünde, tam Twitter konuşma çizgisini PDF dosyası olarak kaydedilebileceğini görebilirsiniz. PDF olarak kaydetmek için toplam 28 sayfa veya sayfa var. Bu uzantıyı kullandıktan sonra mümkün hale getirildi.

Şimdi, bu uzantı içermeyen aynı konuşma dizesini gösteren aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.Gördüğünüz gibi, bu iş parçacığı için PDF olarak kaydetmek için yalnızca bir sayfa var.

Twitter Konuşma Dizini PDF olarak Bu Chrome Eklentisini Kullanarak Nasıl Kaydederiz?

1. Adım: Bu eğitimin sonundaki bağlantıyı kullanarak bu Chrome uzantısının ana sayfasını açın.

2. Adım: Kurulumdan sonra, uzantı simgesi Chrome tarayıcısının sağ üst köşesinde görünür olacaktır.

Adım 3: Şimdi bir Twitter konuşması dizini açın. konuşma çok uzunsa, uzantı simgesini tıklamanız yeterlidir. Bu, tamamen yüklemek için otomatik olarak sayfayı aşağı doğru kaydırır. İplik küçükse, tüm tweetleri yüklemek için sayfayı manuel olarak kaydırabilirsiniz.

Tam Twitter konuşma dizesini kaydetmek istemiyorsanız, o zaman iş parçasını istediğiniz tweet’lere kadar manuel olarak aşağı kaydırın. Bundan sonra, bu uzantı yalnızca konuşma dizesinin sayfalarını PDF olarak değil tüm konuya kaydetmenize yardımcı olur.

Adım 4: Tam Twitter görüşme dizisi yüklendikten sonra Ctrl + P kısayol tuşuna basın. Bu, Chrome’un Baskı penceresini açacaktır. Bu pencerede, tam Twitter görüşme sayfasının önizlemesinin görülebileceğini göreceksiniz.

Bu kadar! Şimdi Print butonuna basabilirsiniz. Hedef klasörü seçmenizi isteyen yeni bir pencere açılacaktır. Seçtiğiniz herhangi bir klasörü seçin ve bu belirli Twitter ileti dizisi PC’nize PDF dosyası olarak kaydedilecektir.

Sonuç:

Bu, çok hoşuma giden harika ve benzersiz bir Chrome uzantısı. Belirli bir Twitter sohbetini tüm konuları içeren bir PDF dosyası olarak kaydetmek istediğinizde, bu uzantı kesinlikle size yardımcı olacaktır.

Twitter Print Styles adlı Uzantıyı Yüklemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

3.3 6 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x