BilgisayarGenelMasaüstü Uygulamalar

Outlook’taki Fidye E-Postalarını Engelleme: RansomSaver

Reklamlar

RansomSaver , Outlook’ta fidye e-postalarını engellemek için ücretsiz bir uygulamadır. Bu ek uygulama, MS Outlook’da fazladan bir sekme ekler ve gelen e-postaları izlemeye devam eder. Herhangi bir gelen e-postanın kötü niyetli eklere veya fidye yazılımlarına sahip olduğunu tespit ederse hemen silmektedir. Buna ek olarak, mevcut e-posta klasörünü güvenlik sebebiyle tarar. Outlook’ta şimdiye kadar silmiş e-postasını görebileceğiniz ayrı bir klasör oluşturur. Sadece otomatik olarak tarama yapmaz, bazı kötü amaçlı e-postalar olduğunu düşünüyorsanız, e-postaları elle de tarayabilirsiniz. Tarama algılama ve kaldırma işlemi için belirli seçenekleri seçmenizi sağlar. Örneğin, bir fidye yazılımı veya eşdeğer bir tehdit algılarsa, yalnızca eklentiyi, yalnızca e-posta gövdesini veya tüm e-posta iletisini silebilir.

Outlook’taki Fidye E-Postalarını Engelleme: RansomSaver

Günümüzde çevrimiçi tehditler hızla artıyor ve bu tehditlerin temel aracı e-postalardır. Dolayısıyla, kendinizi güvende tutmak için bu tehditlere karşı güçlü bir mekanizma kurmak iyi bir fikirdir. RansomSaver eklentisi size ücretsiz bu seviyede güvenlik sağlayabilir. Bununla birlikte, sadece bu eklentiye güvenmemelisiniz, buna ek olarak en son virüsten koruma yazılımı veya fidan tespit algılama aracını da kullanabilirsiniz.

Outlook’taki Ransomware E-postalarını Nasıl Engellenirsiniz?

RansomSaver eklentisi, fidye (ransomware) e-postalarını algılamak ve silmek için Outlook için çok güzel bir eklentidir . RansomSaver klasörünü, kötü amaçlı e-postayı eklerle birlikte attığı Outlook’un Sil klasöründe görebilirsiniz. Outlook’un ana arayüzünde ayrı bir RansomSaver sekmesi bulunur. RansomSaver‘i yapılandırabilir ve tüm e-posta klasörünü tarama, ileri analiz için seçili e-postaları iletme, olay günlüğünü gösterme, geçerli klasörü tarama gibi belirli seçenekleri tercih edebilirsiniz.

MS Outlook’dan fidye e-postalarını algılamak ve kaldırmak için bu adımları izleyin.

1. Adım : Makalemizin sonunda ki adresten ya da buradan RansomSaver’ı indirin ve yükleyin. Eklentinin başarıyla yüklenmesinden sonra, MS Outlook’un ana penceresinde yani sağ üst köşede sekmesini göreceksiniz.

2. Adım : Kurulumu tamamladı iseniz, isterseniz isteğinize göre yapılandırabilirsiniz. Eklenti ayarlarından e-postayı kaldırma, eki kaldırma, silinen öğeler klasörünü tarama, html bağlantılarını tarama gibi belirli seçenekleri seçebilirsiniz.

3. Adım : Tüm ayarları yapılandırdı iseniz uygulama kullanıma hazırdır. Kötü amaçlı bir e-postanın gelmesi durumunda, bunu tespit eder ve hemen bu e-postayı silecektir. Uygulama bilgisayarınızın masaüstü bildirimini gönderdiği zaman, virüs bulaşmış bir e-posta tespit ettiğini ve onu silmiş olduğunu görebilirsiniz. Daha sonra, o e-postayı görmek istiyorsanız o zaman Outlook’un Sil klasörünün altında bulunan RansomSaver klasöründe görebilirsiniz.

Bu kullanışlı uygulamanın adımlarının yardımıyla, kolayca algılayabilir ve MS Outlook’tan fidye e-postalarını kaldırabilirsiniz. Outlook için RansomSaver uygulaması, kötü amaçlı e-postaları otomatik olarak sızdırmak için olağanüstü bir çözümdür.

Kelimeleri Kapatmak

RansomSaver, Outlook’taki fidye (ransomware) e-postalarını algılamak ve engellemek için çok kullanışlı ve güçlü bir çözümdür. Ve sık sık Outlook’unuzu PC’nizde bir e-posta istemcisi olarak kullanırsanız bu eklentiyi yüklemek iyi bir fikirdir. Bu eklenti sizi her zaman fidye yazılımından korur ve PC’deki verileriniz güvende kalır.

[quotes quotes_style="bpull" quotes_pos="center"]RansomSaver Bilgisayarınıza İndirmek İçin Bu Bağlantıyı Kullanabilirsiniz.[/quotes]
0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İrfan
İrfan
5 yıl önce

Mali müşavirlik yapıyoruz lanet olsun bunlara maillerimizi kitlediler böyle bir uygulama buldum tavsiye ederim.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x