Saç Dibindeki Sivilcelere Çözüm

Saçımızın dibinde çıkan bazen saçımızı taradığımız da ya da elimizde saçlarımıza dokunmak istediğimizde temas edip canımızın yanmasına sebep olan saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak dört önerimiz olacaktır.

Saç dibinde bulunan sivilceler genelde stres, sağlıksız beslenme, alerjiler, ölü hücreler gibi bütün bunlar saç derisinde sivilce oluşumuna neden olabilir. Saç dibindeki sivilce sorunundan kurtulmak mümkün mü? Elbette ki her sağlık sorununda olduğu gibi saç derisinde sivilce problemi için önce doktora görünün sonra bu doğal formülleri deneyebilirsiniz.

Saç Dibindeki Sivilcelere Çözüm Olarak Dört Öneri

  1. Saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak öncelikle ilk tavsiyemiz taze domatesin suyunu saç derisine uygulayın, 10 dakika bekletin ve saçınızı durulayın. Neden böyle bir şey yapıyoruz diye soracak olursanız domates suyunun içindeki asit, akneleri kurutucu özellik gösterir.
  2. Saç dibindeki sivilcerelere çözüm olarak ikinci önerimiz ise 1 kaşık domates suyu, birkaç damla limon ve yarım kaşık balı da karıştırarak saç dibinde bulunan aknelere uygulayabilirsiniz. 5 dakika bekletip saçınızı ılık suyla durulayın. Bu doğa tedavi yöntemini de birkaç günde bir uygulayabilirsiniz.
  3. Saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak bir başka yöntem ise eşit miktarda elma sirkesi ve ılık suyu karıştırıp saçlarınızı durulayın. 5-10 dakika bekletip temiz su ile yeniden yıkayın. Yalnız bu işlemi saçınızı her şampuanladığınızda bu işlemi tekrarlayın.
  4. Saç dibindeki sivilcelere çözüm olarak son tavsiye yöntemimiz ise aloevera yaprağını kesip direkt olarak saç derisindeki sivilceye uygulayın. Bu yöntemi haftada 2 kez tekrarlamanızda fayda olacaktır.
[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir