Gerçekten Belgesel Filmi

0
50
Gerçekten belgesel filmi
Gerçekten belgesel filmi

Birlikte olan kişiler, o gerektiğini belirtmek,  çok terim ” belgesel izle” koymak pek Modern film eleştirmenleri ve sinema eleştirmenleri için sorgulama. vaka içinde aslında, o kadar görüşüne birçok yönetim, herhangi bir kişi ile bir kamera içinde biri veya başka bir dereceye başlar oynamak, gerçekleştirmek için Belli bir rol, yürütmek üzere kendisi doğal olmayan – ve de sonunda film alır için belli bir ölçüde evreleme . Bu nedenle, pek çok uzman do inkâr varlığını belgesel filmi, dikkate bunu bir alt türlerini sanat arasında sinema. Ve gerçekten de belgesel filmler, bu uzmanlar inanmak sadece bir film, gelen başından kadar sonuna ile atış gizli kamera.

Gerçekten belgesel filmi
Gerçekten belgesel filmi

Gerçekten Belgesel Filmi

Bu filmi, çekim gizli kamera, onlar denir gerçek belgesel sinema. ” Gerçekten bir belgesel film ” olduğunu öncü modern sinema sanatı ve bir bugün canlıfaiz sinemaseverlere. Ancak, değil bu yüzden uzun zaman önce, tanınmış Danimarkalı yönetmen Lars von Trier, söz konusu yıkıcı eğilimler içinde sinemanın yeni milenyumda bir yarattı ” On Emir ” belgesel sinemacı, adlandırılmış onları: Kod ” Dogmentalnoe film “

Belgesel Film Nedir?

1. Film gerektiğini edilmesi ile işaretlenmiş tüm yerleri filme. ( Yürütmek için bu olmalı tarafından atma başlıkları üzerindeki görüntünün. Bu ise bir istisna gelen paragrafta 5. Bütün metin olmalıdır olmak okunaklı .)

2. At başından filmin yönetmeni yükümlüdür beyan ait olan amaçları ve hedefleri. ( Gönderen onlar gerekir bilgilendirmek seti grubunu ve karakterleri önce başlaması çekim .)

3. At sonunda film ” kurban ” gerektiğini olsun fırsat için içinde ikidakika özgürce ifade onların görüş. Sadece bu ” mağdur ” vardır hakkına belirlemek içeriğini ifadeleri, ve bu nedenlesen gerekir onaylamaz dan dan kahraman bant bitmiş sürümünü bu parçanın. Eğer varsa sahip üyeleri projenin hiç bir sakınca olmadığı orada, o zaman hiçbir ” mağdur ” ya ” mağdur ” yok olmak. To netleştirmek Bu durum, en sonunda ilmi gerektiğini görünür başlıklar.

4. Her planı olmalıdır ayrılabilir dan diğer altı ila on iki siyah kare . ( Durum teşkil planları, alternatif olarak gerçek zamanda, yani bir elde ile kullanılması çok kamera aynı anda .)

5. Değil gerektiğini yürütülecek herhangi manipülasyonu ile ses veya bir resim. Kullanılması filtreler, sanatsal aydınlatma ve /veya optikefektler kabul edilemez.

6. Ses gelmez zorunda kaydedilecek ayrı gelen görüntünün. Ek film müzikleri, böyle bir şekilde müzik veya diyalog , olamaz karıştırılmamalıdır sonra .

7. Değişen kavramları veya yönetmen çalışmaları ilemevcut partilerin izin verilmez . Bu yasak eklemek herhangi – herhangi elementler, örneğin , ile yardım evreleme.

8. Yasak kullanımını gizli kameralar.

9. Kabul edilemez kullanmak arşiv görüntüleri veya kareleri , alınan için diğer programlara . Lars von Trier Zentropa Real , 2001 ,

Eğitici filmler

Daha bir kategori filmlerin, dâhil bir belgesel filmi – öyle eğitici ( eğitim ) filmler. Filmler, amaçlanan için ekranda yerokullarda ve diğer eğitim kurumları. Çalışmalar göstermek, bu eğitim materyali, prepod nesonny içinde bir şeklin de filmi , asimile çok daha iyi , daha aynı malzemeden , retold öğretmen . Nokta burada, açıkçası, içinde netlik veotshlifovannosti besleme malzemesi ( şaşırtıcı değil, çünkü içinde film olası birçok kopyası ). Pratik gösterisi belgesel izle tarih çok olduğu ortak yılında Batı ve özellikle de ABD’de. Sovyetler Birliği ve Rusya eğitici filmler göstermek çok yaygın değildir. Anlaşılan, bu kaynaklanmaktadır için yüksek maliyeti ekipmanı için böyle görüntüler. At sonuna XX-inci – başında XXI yüzyıllarda eğitim filmleri haline sıkça göstermek üzerine televizyon ve onlar kazanmıştır büyük birpopülerlik. At mevcut zaman vardır hatta özel Televizyon kanalları, neredeyse günün her saati gösteren tek eğitim ve bilimsel – popüler belgesel filmler.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments