Android'de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır
Android'de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır

Bir akıllı telefona taktığınız her SIM kartta bir PIN kodu bulunur. Cihazınızın SIM kartı kullanması için PIN kodunu girmeniz gerekir. Bazı mobil sağlayıcılar, tüm SIM kartları için 0000 veya 1234 gibi standart PIN kodları kullanır. Diğerleri, her SIM için benzersiz PIN kodları oluşturur. Durum ne olursa olsun, bu PIN’i kişiselleştirmek ve seçtiğiniz bir kodu kullanmak isteyebilirsiniz. Veya, akıllı telefonunuzu her başlatışınız da SIM PIN kodunu girmeniz gerekmeyebilir. Android’de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır öğrenmek istiyorsanız bu öğreticiyi okuyun ve her iki görevin de nasıl yapıldığını görün:

Devam etmeden önce:

Bu eğitimde ilerlemek için, mevcut SIM PIN kodunuzu bilmeniz gerekir. Bu PIN’i üç kez yanlış girerseniz, SIM kart, mobil operatörünüz tarafından sağlanan kişisel bir engelleme kodu (PUC veya PUK) girilene kadar engellenir.

Android’de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır

Android'de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır
Android’de SIM PIN Kodu Nasıl Değiştirilir Veya Kaldırılır

Android’de SIM kart kilidi ayarlarına erişin

İlk önce, SIM PIN Kodunuzu değiştirmek için Android akıllı telefonunuzda veya tabletiniz de Ayarları açın. Ardından, ayarlar listesini aşağı kaydırın. Android 8’de Güvenlik ve Konum’a , Android 9’da ise Güvenlik ve gizlilik’e dokunun.

Uzun bir güvenlik ayarları listesi görüyorsunuz. Android 8’de, “SIM kart kilidi” adlı bir giriş bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Android 9’da, “Diğer ayarlar” öğesini bulana kadar kaydırın ve üzerine dokunun.

Android 8’de, SIM kart kilitleme ayarlarınızı açtınız. Android 9’da gerçekleştirilmesi gereken iki adım daha var. İlk önce, ” Şifreleme ve kimlik bilgileri ” ne dokunun.

Ardından, “SIM kilidini ayarla” üzerine dokunun. Bir Dual-SIM akıllı telefonunuz varsa, PIN’i değiştirmek veya devre dışı bırakmak istediğiniz SIM’e bağlı olarak “SIM 1 Kilidi Ayarla “ veya “SIM 2 Kilidi Ayarla” üzerine dokunun.

Her iki Android versiyonunda da, şimdi SIM kartı kilitlemek için bir anahtar ve PIN’i değiştirmek için bir ayar görmelisiniz. Bu seçeneklerin her birinin nasıl kullanılacağını görmek için okumaya devam edin.

Android Akıllı Telefonunuzu Veya Tabletinizi Başlatırken SIM PIN’i Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Android akıllı telefonunuza veya tabletinize her başlattığınız da SIM PIN kodunu girmek istemiyorsanız, üzerine dokunarak “SIM kartı kilitle” düğmesini Kapalı konumuna getirin.

Şimdi SIM kart için mevcut PIN kodunuzu girmeniz istenir. PIN kodunu girin ve dokunun Tamam.

Bundan sonra, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde her başlatılışında SIM kilit kodunu girme zorunluluğu kaldırılır. Yalnızca cihazınızın PIN kodunu, desenini, şifresini girmeniz, parmağınızı parmak izi tarayıcıya yerleştirmeniz veya akıllı telefonunuzdaki yüz açma özelliğini kullanmanız gerekir.

Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde SIM PIN nasıl değiştirilir

Başka bir PIN kodu kullanmak ve mevcut olanı değiştirmek istiyorsanız, SIM kart kilidi ayarlarında “SIM PIN’i değiştir” e dokunun.

Sizden şu anda sahip olduğunuz eski PIN kodunuzu girmeniz istenir. Girin ve Tamam’a dokunun.

Şimdi, kullanmak istediğiniz yeni PIN kodunu girmeniz istenir. Uzunluğu dört ile sekiz rakam arasında olan bir kod girebilirsiniz. Girin ve Tamam’a dokunun. Ardından, yeni girilen PIN’inizi onaylamanız gerekir. Bir kez daha yazın ve Tamam’a basın.

Şimdi SIM kart PIN kodunuz değiştirildi. Lütfen bu PIN’in Android cihazınız için olandan farklı olduğunu unutmayın. Bu PIN, Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi her başlattığınızda veya yeniden başlattığınızda veya SIM kartı cihaza taktığınızda gereklidir. Android yüklendikten sonra cihazın kilidini açtığınızda ve SIM kartın kilidini açtığınızda gerekli değildir.

Varsayılan SIM PIN’inizi mi değiştirdiniz veya SIM PIN’i mi kaldırdınız?

Bu öğreticiyi kapatmadan önce, ne yaptığınızı bilmek istiyoruz: varsayılan SIM PIN kodunuzu başka bir PIN kodu ile değiştirdiniz mi? Yeni PIN’inizde kaç karakter var? Veya Android telefonunuzu veya tabletinizi her başlattığınızda veya yeniden başlattığınızda SIM PIN kodunu girme isteğini mi kaldırdınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin ve tartışalım.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!