En çok şarj tüketen web tarayıcısı

Mobil cihazlarda şarj problemi yaşıyor ve buna hangi tarayıcı sebep oluyor merak ediyor musunuz? Google Chrome mu Firefox mu Edge mi? Artık şarjı en çok tüketen tarayıcı belli oldu. İşte tüm detaylar…

En Çok Şarj Tüketen İnternet Tarayıcısı

Web tarayıcıları, çoğu bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcısının en çok kullandığı yazılımların başında geliyor. Notebook’unu pilde kullananlar için güç tasarrufundaki küçük farklar bile önem taşıdığından web tarayıcısının pile nasıl davrandığı önem taşıyor. Pilinizin hangi web tarayıcısıyla en uzun dayanacağı ise Digital Citizen ‘ın testinde ortaya çıktı.

Digital Citizen tarafından Surface Pro 3 ve iki farklı notebook üzerinde gerçekleştirilen testte Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge web tarayıcıları yarıştı. Tarayıcılar üzerinde yapılan tüm testler Microsoft ‘un Windows 10 ‘unda, Peacekeeper benchmark yoluyla gerçekleştirildi.

En Çok Şarj Tüketen İnternet Tarayıcısı Hangisi

Yapılan test sonuçlarında Microsoft’un iki web tarayıcısı Internet Explorer ve Edge, üç test cihazında da galip geldi. Internet Explorer’ın halen Edge’in biraz önünde olması dikkat çekti. Üçüncü sıradaysa Microsoft’un tarayıcısından sadece biraz geride kalan Firefox yer aldı. En çok şarj ya da pil tüketen web tarayıcılarının başını Google Chrome almakta ve onu sonrasında Apple ‘ın tarayıcısı Opera takip etmekte. İki tarayıcının da aynı oradan da en çok şarj tüketen web tarayıcısı arasına girmesinin sebebi aynı yazılım motorunu kullanmaları diyebiliriz.

En Çok Şarj Tüketen İnternet Tarayıcısı Test Sonuçları

Yapılan testin sonuçlarını şu şekilde inceleyebilirsiniz;

En çok pil tüketen web tarayıcıları test

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]

En Çok Şarj Tüketen Web Tarayıcıları

Mobil cihazlarda şarj problemi yaşıyor ve buna hangi tarayıcı sebep oluyor merak ediyor musunuz?

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!