DirectX 11 ve DirectX 12 Arasında ki Fark [Video]

CryEngine oyun motoruyla yapılan demo DirectX 11 ve DirectX 12 arasında ki farkı ortaya koyuyor.

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte Windows platformunu kullananlar olarak DirectX 12’ye geçiş yapıyoruz. Microsoft yönetimi, DirectX 12 ile birlikte cihazlarda bulunana ekran kartlarının tam anlamıyla kullanılmaya başlanacağını ve düşük seviyedeki ekran kartlarının performanslarının %30 seviyelerinde artacağını belirtmişti.

Yerli kardeşlerin oyun motoru CryEngine 3 ile çalışan King of Wushu oyunu DirectX 12’ye destek vermeye başladı. Yayınlanan videoda oyunun hem DirectX 11 ile hem de DirectX 12 ile nasıl çalıştığı gösteriliyor.

Bu bir demo ve açıkçası bizi çokta fazla tatmin etmedi. Lakin testlerin FPS değeri ile yapılması bir bakıma iyi olmuş. Aynı sistemde DirectX 11’den 12’ye geçişte kaç FPS değer artıyor bunların anlatılması hazırlanan videoda ekranın sağ üst köşesinde gösterilmektedir.

Yayınlanan videoda ise şöyle bir gerçek var ki; o da oyunlarda DirectX 12 ile birlikte GPU ‘ların %15 gibi daha fazla oranda kullanılabilmesi. Bu gerçekleşirse PC tarafında büyük gelişmelerin olabileceğini varsaymak yanlış bir öngörü olmayacaktır diye düşünüyoruz.

 

 

İşte DirectX 11 ve DirectX 12 arasında ki farkı gösteren o video

Makalemizi oylamayı unutmayın (:
Özet
CryEngine oyun motoruyla yapılan demo DirectX 11 ve DirectX 12 arasında ki farkı ortaya koyuyor.
100 %
Kullanıcı Oyu 4.58 ( 2 Oy)

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

Ayrıca Kontrol Edin

Casper’dan Yapay Zeka Teknolojisi: Casper VIA A3 Plus

Türkiye’nin teknoloji markası Casper, yeni akıllı telefonu VIA A3 Plus’ı kullanıcılarının …