Vücutta Kas Yapmaya Faydalı 10 Besin

Spor yapıyorsunuz ama tabi vücudda besin olmayınca kas biraz gecikecektir, peki vücudda kas yapılmasını sağlayan besinlere örnek vermek gerekirse ne olacak bu besinler? Sorunuzun cevabı yazımızda.

Tavuk Eti
Her tavukta 30 ile 100 gram arası protein bulunur. Kızartarak veya fırında pişirerek tüketebilirsiniz.

Siyah Fasulye
Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin, doymuş yağ asitleri bakımından ise fakirdir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için gereklidir.

Midye
Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için ideal bir besin. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, aktif bir hayat süren insanlar için çok önemlidir.

Köy Peyniri
Az yağlı köy peyniri yüksek kalitede protein içerir. Atıştırmalık olarak istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

İstiridye
Çinko açısından zengin istiridye, testesteron seviyesini yükseltir. Ayrıca protein deposu olması sebebiyle kas gelişimi için ideal bir yiyecektir.

Yoğurt
Kalsiyum ve D vitamini deposu yoğurt, kasların gelişimi ve sindirimin düzenlenmesi için oldukça faydalıdır.

Mercimek
Oldukça besleyici bir bakliyat olan mercimek, lif ve mineral açısından çok zengindir. Oldukça yapan yakılan mercimek, spor esnasında enerji sağlar ve kaybolan besin değerlerini vücudunuza geri kazandırır.

Zeytinyağı
Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve omega-3 kaynağıdır. Bu yağlar kalbimizin sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca kas ağrısına iyi gelir ve tedavi edici özelliği vardır.

Elma
Elma mükemmel bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas yapmaya kendinizi adadıysanız öantanızda her gün 1 elma mutlaka bulundurmanızı öneririz.

Yumurta
Her bir yumurtada 7-8 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.

 

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!