WordPress RSS hatası nasıl düzeltilir

WordPress kurulu bazı blog ya da web sitelerin ” Başlangıç ” sayfası altında WordPress Blog rss başlığının altında şöyle bir ibare olur;

“RSS Hatası: A feed could not be found at http://feeds.feedburner.com/wordpress-tr. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.”

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Hatası Neden Oluşur

Bu hatayı wordpress panelinde şu şekilde görebilirsiniz. Bu hatanın ya da uyarının çıkma sebebi ise WordPress Türkiye’nin alan adının değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir güvenlik açığı ya da web sitenizin, blogunuzun arama motorlarında erişiminde bir sorun teşkil etmemektedir.

Eğer güncel olarak bilgi almak istiyor, WordPress Türkiye‘de oluşan güncellemelerden ya da farklı türde haberlerden haberdar olmak istiyorsanız aktif etmenizde yarar var.

WordPress “RSS Hatası A feed could not…” Çözümü

WordPress “RSS Hatası: A feed could not…” Çözümü

Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gereken WordPress Blog ibaresinin en sağında bulunan, farenin imlecini getirdiğinizde görünen Yapılandır butonuna basınız. 

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza şöyle bir sayfa açılacaktır aynı pencere altında.

WordPress RSS hata düzeltmesi nasıl yapılırBurada RSS beslemesinin URL adresi kısmında http://feeds.feedburner.com/wordpress-tr yazar siz bu kısmı http://feeds.feedburner.com/wp-turkiye değiştirmelisiniz.
Bu şekilde güncellediğiniz de gönder butonu basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra şöyle bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

WordPress RSS hatası nasıl düzeltilirBu sayfayı görüyor iseniz tüm işlemleri doğru yaptık demektir. Görünen o ki WordPress Türkiye Blogu ‘nda pek bir gelişme olmamış. Belki yakın bir zamanda eski canlılığını tekrar yakalar.

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 2 Ortalama: 5]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!