Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ilk maçı

Ülkemizin en önemli futbol müsabakalarının başında gelen, her spor dalında ezeli rakip olan Galatasaray SK – Fenerbahçe SK derbilerinin en’lerini merak etmiş miydiniz? İlk maç kaç kaç bitti? İlk golü hangi takım dan kim attı? En son maç ne oldu? Bu gibi soruların cevabı bu yazımızda…

Ezeli rekabette oynanan ilk maçı Galatasaray 2-0 kazanmıştır.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin ilk maçıEzeli rekabetin en fazla seyircili oynandığı karşılaşma 2003 yılında ” İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı” n da oynanmıştır. Bu karşılaşmayı toplam 70.125 seyirci izlemiştir.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin en fazla seyircili oynandığı maçİki takım arasında en düşük seyircili oynan maç ise 1922 yılında 14 kişilik seyirci sayısı ile İttihatspor Stadı ‘n da yapılmıştır. İttihatspor Stadı’nın günümüz adı ise ” Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı” dır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan en düşük seyircili maçEzeli iki rakip arasında oynan müsabakaların arasında en çok gollü geçen maçlar ise 1983 ve 2001 yılları arasında geçmiştir. Bu maçlardan birinin skoru ise Galatasaray 4 – 4 Fenerbahçe olan maçtır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynanan en gollü maçRakipler arasında oynan karşılaşmalarda ise en farklı skor 12 Şubat 1911 tarihinde oynan Galatasaray’ın 7-0 lık üstünlüğü ile sonuçlanan İstanbul Ligi olarak adlandırılan dönemin lig maçı karşılaşmasıdır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan en farklı skorTakımlar arasında olan müsabakalarda ise en çok forma şansı bulan oyuncu Galatasaray spor kulübünden olan Turgay Şeren ‘dir.

Galatasaray - Fenerbahçe maçlarında en fazla forma şansı bulan oyuncuEzeli rekabette ise en çok gol atan oyuncu Fenerbahçe Spor Kulübünden
Zeki Rıza Sporel ‘dir.

Galatasaray - Fenerbahçe maçlarında en fazla gol atan oyuncuKarşılaşmalar arasında görülen en fazla sonuç ise 1-0 lık maç sonucudur.
Bu sonuç toplamda 69 defa görülmüştür.

Galatasaray - Fenerbahçe maçlarında en fazla görülen maç sonucu10 Kasım 2013 tarihine kadar rakipler arasında yapılan futbol müsabakalarında atılan son golü Galatasaray ‘lı oyuncu Didier Drogba 2013 yılı Süper Kupa Finali ‘nde atmıştır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan maçlarda atılan son gol10 Kasım 2013 tarihine kadar oynana ezeli rekabette son maçı Galatasaray 1-0 lık skor ile Süper Kupa Finali ‘n de kazanmıştır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan maçlarda kazanılan son maçÜst üste galibiyet rekorunu elinde bulunduran takım ise Galatasaray olmuştur.
Galatasaray 1909 ve 1913 yılları arasında oynan maçlarda sağladığı 7 maç lık galibiyet rekorunu hala elinde tutmaktadır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan maçlarda sağlanan galibiyetlerÜst üste yenilmeme rekorunu ise 18 maçlık bir rekor ile Fenerbahçe elinde tutmaktadır. 1942 – 1946 yılları arasında ki müsabakalarda bu rekoru sağlamıştır Fenerbahçe.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan maçlarda yenilmeme rekoruVe bu unutlmaz derbilerin ilk golünü atan kişiyi açıklamaya geldi. İlk golü Galatasaray Spor Kulübünden Emin Bülent Serdaroğlu tabelaya yazdırmıştır.

Galatasaray - Fenerbahçe arasında oynan maçlarda atılan ilk gol

 

 

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Özet
Ülkemizin en önemli futbol müsabakalarının başında gelen, her spor dalında ezeli rakip olan Galatasaray SK - Fenerbahçe SK derbilerinin en'lerini merak etmiş miydiniz? İlk maç kaç kaç bitti?
100 %
Kullanıcı Oyu 4.25 ( 2 Oy)
  • Türkiye Kupası İstatistikleri

    Türkiye Kupası İstatistikleri

    Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 1962-1963 sezonundan itibaren düzenlenen Türkiye Kup…

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

Ayrıca Kontrol Edin

Adobe Illustrator Şablonlarını İndirmek İçin En İyi Web Siteleri

Grafik veya web tasarımındaysanız, Adobe Illustrator hakkında bir şeyler duymuş olabilirsi…