uefa şampiyonlar ligi son 20 yılı infografik

uefa şampiyonlar ligi son 20 yılı infografik

Futbol artık sosyal medya’da konuşulan konuların vazgeçilmezi olmuştur. Günün her anı Sosyal Medya da futbol içerikli bir etikete rastlıyoruz. Hele ki derbi maçlarında futbol içerikli etiketlerden gündemde ki olanı biteni unutuyoruz. Takımların ve futbolcuların resmi hesaplarını milyonlarca taraftarlar yakından takip ediyor ve çok kısa bir süre içerisinde en çok konuşulan konu olarak gündeme oturuyor.

Futbol dediğimizde aklımıza ilk gelenlerden biriside Türk takımlarınında mücadele verdiği UEFA Şampiyonlar Ligi oluyor. Sporist.co tarafından tarafından hazırlanan infografikte son 20 yıla ait güncel bilgiler taraftar ile paylaşıldı. Bu turnuva 1992 yılından önce Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası olarak düzenleniyordu. Bu tarihten sonra adı UEFA Şampiyonlar Ligi olarak değiştirilmiştir.

Buna göre son 20 yılda Şampiyonlara Ligine en çok katılan 3 takım; Manchester United (17), Barcelona (16) ve Real Madrid (16)

En çok kazanan takım; Real Madrid (99)

En çok gol atan takım; Real Madrid (348)

En çok gol yiyen takım; Real Madrid (194)

En çok kaybeden takım; Dinamo Kiev & Porto (45)

En çok gol atan 3 futbolcu: Raul Gonzales (71) – R.V.Nistelrooy (56) – Lieonel Messi (51)

Bir sezonda en çok gol atan futbolcu : Lienol Messi (14)

Bir maçta en çok gol atan futbolcu: Lienol Messi (5)

Yukarıda ki bilgiler dışında info grafik de en çok sarı kart gören oyuncular, en çok maça çıkan teknik direktörler, oynayan en yaşlı/genç oyuncu, en hızlı hatrick yapanlar ilk şampiyonlar, en sık görülen skorlar ve daha nice istatistik bilgiler.

uefa şampiyonlar ligi son 20 yılı infografik 

Galatasaray – Fenerbahçe derbilerinin 2013 yılına kadar olan kısmında ki enler,ilkler ve sonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Özet
Futbol artık sosyal medya’da konuşulan konuların vazgeçilmezi olmuştur. Günün her anı Sosyal Medya da futbol içerikli bir etikete rastlıyoruz. Hele ki derbi maçlarında futbol içerikli etiketlerden gündemde ki olanı biteni unutuyoruz.
100 %
Kullanıcı Oyu 5 ( 1 Oy)
  • Futbol oyunlarının 35 yıllık geçmişi!

    Futbol oyunlarının 35 yıllık geçmişi!

    Futbol oyunlarını sevenler… 35 yılda nelerin değiştiğini sadece birkaç dakikada görm…

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

Ayrıca Kontrol Edin

Başlık: SEO Nedir ve SEO Nasıl Yapılır?

SEO, arama motorlarında sitenizin en üst sıralarda yer almasını sağlayarak internet kullan…