Android Mouse and Keyboard

Android işletim sistemli bir telefonu bilgisayar üzerinde kablosuz fare ya da klavye olarak kullanmayı düşündünüz mü?

Bazen telefonumuzu farklı şekillerde de kullanmak isteriz ya da fare nin pili biter gecenin bir vakti pil arama derdine düşeriz. Android işletim sistemine sahip bir telefonumuz var ise ne gecenin bir vakti pil arama derine düşeriz nede farklı şekilde kullanmak isteyip yapamama gibi bir durum söz konusu olur. Telefonumuzu bilgisayara klavye ya da fare olarak bağlamak bazen ihtiyacımız olan bir işlev haline gelebilir. Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa bunu yapabiliyorsunuz. AndroMouse isimli küçük, kullanışlı ve ücretsiz uygulama ile çok basit birkaç işlem ile telefonunuzu kablosuz fare ya da klavye olarak kullanabilirsiniz.

Programı kurmak ve kullanmak için öncelikle yapmanız gereken Google Play’deki AndroMouse 3.0 programını indirmek.

Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza bir server programı kurmalıyız. Program yapımcısının sitesinden AndroMouse Desktop Server isimli küçük programı indirip çalıştırıyoruz. Program dosyasının uzantısı .Jar olduğu için bilgisayarınızda Java yüklü olması gerekmektedir.

telefonu fare olarak kullanma

Server programını bilgisayarımızda açtığımızda yukarıdaki gibi bir pencere göreceğiz. Burada önemli olan IP adresimiz. Yani Your IP adress yazan yer.

Server programımız açık dururken telefonumuzdan, indirmiş olduğumuz Andro Mouse programını açıyoruz. Programı açtığımızda karşımıza şöyle birekran gelecek.

telefonu fare ya da klavye olarak kullanma

Buradan programı Wi-Fi mı yoksa Bluetooth ile mi kullanacağımıza dairseçenekleri seçiyoruz. Ayrıca Settings kısmından ayarlara girebiliriz. Programın Türkçe dil desteği malesef yok. Biz Wi-Fi yani kablosuz ağ ile bağlanacağımız için en üstte bulunan Wi-Fi seçeneğini seçiyoruz. Wi-Fi seçeneği bluetooth a göre daha verimli olduğu konusunda kullanıcılardan yorum almaktadır (:

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 0 Ortalama: 0]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!