harika 3 web tarayıcısı

Chrome, Firefox, IE ve Opera adlı web tarayıcıları duymayan yoktur. Bu tarayıcılardan başka internet tarayıcısı denemedi iseniz bu 3 tarayıcıya kesinlikle bir göz atmanızda fayda var. Bir şansı hak etmiyor değiller !

Popüler web tarayıcıları internette sorunsuzca gezmenize, sosyal ağlarda dolaşıp, mail sunucularınızda e-postalarınızı okumanıza, para transferlerinizi kontrol etmede, online alışveriş yapma gibi ve çok daha fazlasına izin veriyor olabilir. Peki Firefox, Chrome, IE ve Opera ya da Safari dışında en son ne zaman farklı bir tarayıcıyı denediniz? Size bu yazımız da tanıtacağımız ismi çok duyulmamış belki de bunlar hangi ara piyasaya çıkmış diyebileceğiniz 3 web tarayıcısından bir tanesi, ihtiyaçlarınızı popüler tarayıcılardan daha iyi karşılayabilir.

Peki bu internet tarayıcıları neler ?

MaxthonMidori, ve SlimBoat adlı 3 harika web tarayıcısı (browser)

Maxthon Web TarayıcısıMaxthon

Maxthon, sayfaları Google Chrome ‘dan yüzde 200 daha hızı taradığını iddia edebilecek kadar gelişmiş bir web tarayıcısı. Güvenlik özellikleri ve sunduğu işlevlerle önde gelen web tarayıcılarına rakip olabilecek kadar iyi olan Maxtho n’u daha önce hiç denemediyseniz, bunu yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

Tarayıcıdan gelen tüm sesleri kapatma, fare hareketleri ve ekran görüntüsü alma gibi işlevlerle gelen Maxthon ‘u eklentilerle daha da zenginleştirebilirsiniz.

Windows Versiyonu

Android versiyonu

Mac versiyonu

iOS Versiyonu

Maxthon Web Tarayıcısı Görünüm

Midori nedir

Midori

Web tarayıcılarının gereksiz derecede bilgisayarınızı, telefonunuzu kastığını ya da ona  ağır geldiğini düşünüyorsanız, sadece en temel işlevleri olsun yeterli eklenti vs istemiyorum diyor iseniz Midori size göre. Arayüz olarak GTK’den faydalanan Midori, web sayfalarını WebKit ile işliyor ve açık kaynak kodlu.

Midori, eklentilerle genişleme olanağı sunsa da bulabileceğiniz eklenti sayısı oldukça kısıtlı.

Bilgisayarınızın, telefonunuzun ya da diğer cihazlarınızın işlemci gücü ve RAM miktarı düşükse, en iyi performans için Midori’yi kullanabilirsiniz.

Midori nasıl kullanılır

 

SlimBoat web tarayıcısıSlimBoat

Firefox, Internet Explorer, Chrome gibi web tarayıcılarının tank gibi ağır, ancak Midori ‘nin de çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız, işlevler ve ağırlık arasındaki dengeyi iyi bir biçimde kuran SlimBoat‘ı tercih edebilirsiniz.

Çok çabuk başlayan bir web tarayıcısı olan SlimBoat, sayfaları çabuk işliyor, yüksek bir güvenlik ve reklam engelleme, açılır pencere engelleme, özel gezinti, otomatik form doldurma, popüler web hizmetleriyle entegrasyon site url adresi kısaltma, internet sayfalarında dil çevirisi ve indirme yöneticisi gibi hizmetler sunuyor. Dil seçenekleri arasında ne yazık ki Türkçe dil seçeneği bulunmamakta.

SlimBoat’un tek dezavantajı, eklentiler yoluyla genişletilememesi.

SlimBoat web tarayıcısı ekran görüntüsü

 

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 1 Ortalama: 5]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!